„V minulých letech jsme se snažili propojit zábavnou procházkou park Michalov s historickým Horním náměstím, ale letos jsme udělali změnu. Děti plní úkoly u stanovišť, která nesou názvy dvanácti měsíců v roce. A ke každému měsíci se váže i některá z akcí Rodinky,“ řekla za pořadatele Ivana Čagánková.

Únor, kdy se koná maškarní ples, tak připomněla víla s Rákosníčkem, listopadovou Lucerničkovou slavnost zase brouček s beruškou. Ratolesti se startovacími čísly na zádech si mohly vyzkoušet hod létajícím talířem, nakreslit obrázek, nebo se projít po břehu Laguny v doprovodu princezny.

Na návštěvníky čekal i bohatý doprovodný program - vystoupení countryové kapely, dětských bubeníků ze Základní umělecké školy Bedřicha Kozánka nebo ukázky japonského bojového umění Agatsu Ryu Jujutsu.

„V Přerově nikdo není daleko a já jsem pro, aby se tyto organizace propojovaly, proplétaly a nacházely cestu ke společnému tvoření,“ podotkla Ivana Čagánková.

Hlavním organizátorem Míle pro mámu je Unie mateřských center Slovenska a v Přerově se koná už posedmé.

„Byla bych ráda, kdyby se zapojilo více rodinných a mateřských center v republice, protože si myslím, že je to dobré na stmelení celé rodiny. Připomínáme si tím zároveň i Den matek, který je oslavou všech maminek, babiček a žen,“ řekla.

Rodiče, kteří dorazili v sobotu odpoledne se svými dětmi na Lagunu, byli nadšení.

„Mám společné aktivity se Sluníčkem, které tady má stánek, takže jsem se přišla podívat. Je to skvělé - děti jsou na vzduchu, rodiče také a všichni společně si to užívají,“ pochvalovala si třeba Zdenka Hanáková z Přerova.