V ulicích měst a obcí bylo živo a občas se ozývaly i rány ze zapálené pyrotechniky. V pohotovosti proto byli policisté, hasiči, ale i lékaři. Ti však v pátek večer zažili klidnou službu.

„Zatím máme docela klid. Žádného pacienta, který by utrpěl zranění v souvislosti s oslavou svátku svatého Mikuláše, jsme zatím nepřijali,“ řekl chirurg přerovské nemocnice Martin Mráz.

Také hasiči a policisté se večera nesetkali v přerovských ulicích s komplikacemi v podobě nehod či požáru. „Žádný výjezd k nějaké mimořádné události jsme neměli,“ potvrdil operační důstojník přerovských hasičů. „Bylo to v poklidu, řešili jsme jen omezení dopravy na Masarykovo náměstí. Museli jsme na náměstí zabránit průjezdu, protože se zde konal program,“ řekl velitel služby přerovských strážníků Milan Kluka.

Přerovské Masarykovo náměstí bylo v pátek vpodvečer v obležení. Konala se zde tradiční Mikulášská nadílka, kterou si nenechaly ujít stovky Přerovanů. Na náměstí se sešlo hned několik Mikulášů, ale početněji byli zastoupeni čerti. Akci zpestřil kulturní program a na závěr nechyběl ani ohňostroj.

Mikulášská nadílka ale potěšila už v pátek dopoledne také malé pacienty na dětském oddělení nemocnice v Přerově. V převlecích za Mikuláše, čerta a anděla dětem připravily rozptýlení studentky přerovské Střední zdravotnické školy ve spolupráci s učitelkami Základní a mateřské školy v Přerově. Mikuláš, hodný čert a anděl postupně navštívili na pokojích všechny děti.

Ty, které měly odvahu, zarecitovaly básničku, nebo zazpívaly písničku. „Doufáme, že mikulášská družina zpříjemnila dětem pobyt v nemocnici alespoň na chviličku a navodila tak příjemnou vánoční atmosféru,“ řekl náměstek ředitele pro léčebnou péči Jiří Ševčík.

Nemocné děti v pátek navštívil ještě jeden Mikuláš, a to z přerovského Občanského sdružení MAPAJ, který malé pacienty obdaroval sladkostmi a drobnými dárečky. K dobré náladě přispělo i krátké vystoupení kouzelníka.