„Vodotrysk u altánku byl vždycky naší první zastávkou. V horkých dnech se u něj děti vždycky zchladily vodou a pozorovaly rybky ve vodě. Ještě, že těch teplých dnů zatím tolik nebylo," posteskla si jedna z návštěvnic tohoto oblíbeného výletního místa Marcela Vilímová z Přerova.

Kašna s vodotryskem je podle zástupců vedení města mimo provoz kvůli silným mrazům. Ty způsobily, že došlo k narušení vnitřní izolace vany a vznikly praskliny.

Vodní prvky v přerovském parku Michalov pomalu ztrácejí svůj glanc. Kašnu s vodotryskem poničily mrazy, takže je mimo provoz, a jezírko zarostlo plevelem.

V provozu v létě, opravy příští rok

„Nechali jsme udělat sondu a zjistili, že bude nutné provést vnitřní i vnější izolaci vany, protože prosakuje voda. Kompletní opravu plánujeme až v příštím roce, naší snahou je ale dát kašnu do pořádku do konce června tak, aby byl vodotrysk v provozu celé léto," řekl mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Co s mechovým jezírkem

Město chtělo původně lákat do parku návštěvníky i na malebné jezírko, které bylo zbudováno před třemi lety. Místo ale obrůstá mechem a trávou.

Vodní prvky v přerovském parku Michalov pomalu ztrácejí svůj glanc. Kašnu s vodotryskem poničily mrazy, takže je mimo provoz, a jezírko zarostlo plevelem.

„Jezírko přirozeně zarůstá, protože se z něj ztrácí voda. Ta prosákne a dostane se zpět do Bečvy. Rada se na svém posledním zasedání zabývala tím, jak tento problém řešit," řekl Bohuslav Přidal.

V minulosti se v této části města vodní plocha nacházela a mnozí starousedlíci na jezírko dodnes vzpomínají.

„Mělo tvar mapy Československa a bylo vyhledávaným místem odpočinku ještě za první republiky," připomněl mluvčí.

Radní se rozhodli vodní prvek do jižní části Michalova znovu vrátit v rámci poslední etapy projektu regenerace parku. Jezírko s umělou kaskádou mělo původně rozlohu 600 metrů čtverečních, z toho plocha vodní hladiny činila asi 300 metrů.