„Oprava zahrnovala výměnu povrchu od vstupu v Máchově ulici až po květnici a osazení nových ocelových obrubníků u části pískových cest,“ popsal jednatel Technických služeb města Přerova Bohumír Střelec.

Nově osazeny byly stromy a keře u vchodu z Máchovy ulice a obnoven trávník hydroosevem v květnici. Tyto práce přišly na 530 tisíc korun. Vnitřního nátěru se dočkala i kašna na hlavní promenádě a nezapomnělo se ani na dětské návštěvníky - na pískovištích byl vyměněn písek a hřiště prošla revizemi.

Hity Wykrenta a Nováka 

Přerovský park Michalov láká každoročně návštěvníky na promenádní koncerty, které se konají v altánku před restaurací. Také letos se mohou posluchači těšit na různé hudební styly a žánry.

Koncertů je do září celkem deset, všechny začnou úderem třetí hodiny odpoledne a jsou bezplatné.

První ze série koncertů si posluchači užili v neděli 8. května, kdy vystoupil v Michalově Dechový orchestr Haná.

Nadcházející neděli 15. května zahraje oblíbená přerovská kapela Re-Vox, která má v repertoáru skladby Pavla Nováka, Jaroslava Wykrenta a hudbu šedesátých let.

„Lidé si určitě rádi na oba umělce, kteří už nejsou mezi námi, zavzpomínají. Jejich hity jsou u posluchačů stále velmi oblíbené, takřka nesmrtelné,“ zmínil ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček.

V neděli 29. května se v altánku představí skupina Jen tak 2, která přinese pestrou směsici žánrů pro velké i malé posluchače.

Milovníci folku si přijdou na své v neděli 12. června, kdy je čeká vystoupení kapely Šediváci a formace s názvem Korki. Tato folk-rocková kapela vznikla v roce 1985 pod názvem Špunt.

V neděli 19. června rozezní park Dětský pěvecký sbor Vocantes pod vedením sbormistra Michala Sabadáše.

Dechovka i blues

Hrát se bude v Michalově i přes léto - v neděli 10. července si návštěvníci užijí koncert dechovky Moravská Veselka, o dva týdny později zahraje 24. července blues - soulová kapela Mothers Follow Chairs.

Srpnové neděle budou patřit jazzu - 21. srpna je na programu vystoupení orchestru Academic Jazz Band, který se opírá o jazzové velikány 20. až 30. let minulého století.

O týden později společně zahrají kapely Entuziasté a Hot Jazz Šůtrs.

„Entuziasté jsou na naší hudební scéně více než půl století. Pro skupinu jsou typické vícehlasy a početné obsazení. Kapela začínala před více než padesáti lety v Novém Jičíně a postupně se přesunula do Přerova,“ vzpomněl Jaroslav Macíček.

Skupina Hot Jazz Šůtrs se na výsluní dostává díky písničkám, které mají původ v jazzu a blues, a ke kterým si muzikanti píšou české texty sami, nebo za slovy stojí třeba Jaroslav Wykrent, Josef Kainar či kapelník Karel Jačko. Sérii vystoupení uzavře v neděli 4. září opět Dechový orchestr Haná, který promenádní koncerty zahájil.