„V Přerově už jsme pár koncertů odehráli a dnes představíme průřez naší tvorbou od osmdesátých let, což jsou písničky, které jsou čtyřicet let staré a pořád to funguje. Deska Kolej Yesterday, ze které ty písničky pocházejí, už oslavila třicítku,“ řekl zpěvák Michal Prokop.

Štědrodenní koncert Pavla Nováka v Přerově 24. prosince 2019.
Vánoční koncert Pavla Nováka bude, v plánu je i náhradní varianta

Kapela Framus Five slavila velké úspěchy v osmdesátých letech a znovu se vrátila na pódium po sedmnáctileté pauze v roce 2006.

„Deska Poprvé naposledy už je z jednadvacátého století, není to ten sentiment starých pecek. Když jsem ji natočil, bylo mi šedesát a myslel jsem si, že to bude moje poslední deska, že je to tak akorát. Ukázalo se, že to byl jeden z těch mnoha životních omylů, kterých se člověk dopouští. Deska kapelu vrátila znovu na jeviště po té dlouhé pauze, kdy jsem se hudbou nezabýval vůbec,“ poznamenal Michal Prokop.

Po starších skladbách, které zazněly v první části večera, představil zpěvák publiku také písničky z nového, posluchačsky velmi úspěšného alba „Mohlo by to bejt nebe…“ Kapela Framus Five hrála ve skvělé formě a energií nabitý koncert publikum odměnilo bouřlivým aplausem.

Pocitová mapa. Ilustrační foto
Kde se v Přerově cítíte spokojeně? Výzkum vybarví mapu štěstí

Koncert Michala Prokopa a kapely Framus Five byl součástí festivalu Hudboslovení, který se v Přerově koná každý rok v listopadu. V rámci minifestivalu hudby a slova si mohli návštěvníci užít také vystoupení přerovského skladatele a hudebníka Jaroslava Wykrenta a v klubu Teplo zahrál i jazzman Rudy Linka.

„Na všech koncertech byla slušná návštěvnost a podle mého názoru se letošní ročník opravdu moc povedl. Nabídka akcí byla rozmanitá - od koncertů přes besedy až po stolní hry a karneval pro děti. Byli jsme také příjemně překvapeni, když jsme zjistili, že je náměstí plné lidí, kteří se s námi chystají vydat na lampionový průvod. Tolik lidí na průvodu nebylo, ani nepamatuji,“ zhodnotil pořadatel festivalu Jaroslav Biolek z přerovského Duha klubu Dlažka.