Při sledování dokumentů o umělcích našel inspiraci i důvod, proč malovat.

„Zajímají mě portréty, jde mi o podobu. Mým vzorem je italský renesanční sochař a malíř Michelangelo Buonarroti," svěřuje se.

Maluje hlavně večer a v noci, podle fotografií nebo po paměti.

„Na živo jsem ještě nikoho nemaloval, ale rád bych to jednou zkusil," dodává.

Stejně tak ho láká účast na nějaké výtvarné soutěži, kde by poměřil svůj talent s ostatními.

Výstava jeho prací byla zveřejněna v úterý 23. září u příležitosti dne otevřených dveří Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež METRO, které spadá pod organizaci KAPPA-HELP.

A právě Michal Mirga patří mezi klienty, které aktuálně sociální službu navštěvují. Hlavním cílem zařízení je nabídnout možnost odborné pomoci a podpořit mládeže ve volnočasových, vzdělávacích a sportovních aktivitách, kterými se snaží předcházet sociálnímu vyloučení.

Od letošního roku sídlí METRO v boční budově Základní školy Boženy Němcové.

„Cílovou skupinou jsou děti a mládež ve věku od 11 do 26 let. K dispozici tady máme tři místnosti, takže můžeme organizovat více aktivit najednou," uvedla vedoucí sociální pracovnice Petra Kadlecová. Děti se můžou souběžně věnovat výtvarnému kroužku, tanci nebo vaření. K dispozici je i ping-pong či počítač.

„Pokud klienti chtějí, tak jim pomůžeme formou doučování i se školou," doplňuje.

Vedle nízkoprahového zařízení nabízí občanské sdružení KAPPA-HELP i další programy, které sídlí v budově základní školy – specializační studium pro školní metodiky prevence a program primární prevence. Sdružení KAPPA-HELP poskytuje i další sociální služby, jako je Kontaktní centrum v Přerově a Terénní programy působící ve městech Přerov, Hranice, Kojetín a Lipník nad Bečvou.