„Kdybych to měl srovnat třeba s vyhlašováním Sportovce Olomouckého kraje, tak organizace přerovské ankety byla opravdu skvělá,“ pochvaloval si Jan Páleníček, jeden z nejúspěšnějších sportovců večera.

Mistr světa v juniorské i mužské kategorii naturální kulturistiky totiž vyhrál městskou anketu mezi juniory, vzápětí se umístil i na druhém místě v nejprestižnější kategorii večera – jednotlivci dospělí, která byla vypsána pro sportovce celého přerovského okresu.

„Ten přechod z juniorů do mužů vyšel právě na minulý rok,“ usmíval se nad tím, že byl oceněn ve dvou věkových kategoriích. Pro jeho mateřský klub Fitness AVE Přerov to ale nebyl jediný úspěch. Jeho kolega Denis Grohman ovládl kategorii nejlepší jednotlivec mezi okresními juniory. Přestože to byla jeho teprve první závodní sezona, stejně jako Páleníček dosáhl na titul mistra světa, jen u jiné asociace.Denis Grohman

„Je to především úspěch naturální kulturistiky,“ měl jasno Páleníček. „Společnost si nás konečně začíná všímat, protože propagujeme zdravý životní styl a odmítáme všechny formy dopingu,“ shrnul charakteristiku naturálního odvětví kulturistiky. Grohman se nebál přímo na podiu popíchnout tu sportovní kulturistiku, ke které doping jaksi neodmyslitelně patří, a označil ji jako „zvířecí“. „Takových svalů se přirozenou cestou nikdy nedá dosáhnout,“ řekl.

Své si přisadil i Páleníček. „Je zajímavé, že borce ze sportovní kulturistiky jsem nikdy na podobných anketách neviděl.“

V rámci té přerovské se však jeden zástupce klasické kulturistiky umístil. Petr Šidlo z klubu SKK Přerov-Předmostí byl oceněn mezi přerovskými mládežníky. Na galavečer ale nedorazil. „I to asi o něčem svědčí,“ doplnil Páleníček.