Krimi příběhy, popisující rutinní, ale i méně obvyklé zásahy přerovských strážníků, získaly cenu Magnesia blog roku a obstály tak v silné konkurenci dalších populárních autorů.

Mezi nominovanými byla i facebooková stránka evolučního biologa Jaroslava Flegra „Milý Micíku“ a Do Thu Trang: Asijatka.cz.

Nová hasičská zbrojnice v Přerově - 15. 7. 2020
Nová zbrojnice v Přerově bodovala v soutěži Stavba roku. Tady jsou ocenění

Slavnostní předání ocenění se uskutečnilo v úterý večer v prostorách Nové scény Národní divadla.

„Každého ocenění si člověk váží, takže si vážím i tohoto. Jsem rád, že to, co děláme, má nějaký dopad a vnímáme i zpětnou vazbu od našich čtenářů na Facebooku. Někteří lidé díky tomu mohou vnímat práci strážníků jinak než dosud, a každá kapka v moři se počítá,“ řekl zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek, který je autorem vtipných krimi příběhů.

Poeticky psané svodky městské policie glosují běžné zákroky a zaujmou netradiční formou popisu mnohdy banálních událostí.

„Některé zápisy ve svodce si o vtipné zpracování tak trochu říkají. Někdy hlídky dělají zcela rutinní mravenčí činnost - prostě běžné věci, které asi nikoho moc nezaujmou. Až při psaní se ale většinou ukáže, že právě ty mohou být pro čtenáře nejpřitažlivější,“ zmínil Miroslav Komínek.

Venkovní bazén Plaveckého areálu v Přerově v pondělí 31. května 2021 - první den znovuotevření
Přerovský bazén zeje prázdnotou, lidé se přesouvají na Jadran a do Výklek

V současné době finišují práce na knižním vydání sborníku policejních zpráv, které strážníci zveřejnili během uplynulých dvanácti let. Kniha s názvem „365+1 příběh“ je nyní ve fázi grafického zpracování a do tisku by měla jít zhruba za měsíc.

„Součástí kampaně je i to, že krimi příběhy načte jako audioknihu herec David Matásek,“ doplnil.

Facebooková stránka Městská policie v Přerově teď jede na vlně úspěchů – nedávno se totiž stala i vítězem desátého ročníku soutěže o nejlepší reklamní text roku Zlaté pero.

„Porota ocenila textařinu někoho, kdo není z oboru, nečekalo se to od něj a nikdy nedostal zadání facebookový projekt vytvářet. Autor svými čtivými texty popisuje zajímavé případy z města a okolí i každodenní práci policie. Díky dlouhodobé práci tak mění pohled veřejnosti na policii,“ uvedl pořádající Creative Copywriters Club.

Okresní soud v Přerově - soudní jednání s Petrem Gracou, který je obžalovaný kvůli týrání zvířat
Krávy po břicho v bahně, obžalovaný necítí vinu. Soud řeší kauzu týrání zvířat

„Snad poprvé jsem byl díky Městské policii Přerov svědkem toho, že příspěvek policie nebyl na sociálních sítích sdílený s hanlivým podtextem, ale naopak s obdivem, úžasem a pobavením,“ doplnil předseda poroty Marek Partyš.

„Je to krásný důkaz o tom, že chytrý a hravý text může pozvednout celé vnímání značky. Je za tím cítit láska k jazyku a velký talent. Pro mě naprosto zasloužené ocenění,“ řekl.