Do Přerova zavítal tento týden zástupce Evropské komise Tomáš Kuchtík, který si prohlédl všechny projekty, na něž město čerpá peníze z peněz Evropské unie. Autobusové nádraží je jedním z těch největších – Přerov na tuto akci získal z Regionálního operačního programu částku 100 milionů korun.

„K předání staveniště dojde už příští středu. První úpravy v prostoru před nádražím ale začnou až v pondělí 6. dubna, a to s ohledem na plánovaný pochod radikálů, který bude dva dny předtím. Bylo by asi zbytečné zahájit stavbu dříve,“ nastínil vedoucí odboru rozvoje přerovského magistrátu Pavel Gala.

Podle Jany Císařové z odboru rozvoje se začne jako první s demolicí části ostrůvku na křižovatce v Denisově ulici. V těchto místech totiž bude točna autobusů.

„Stavební práce budou pokračovat demolicí části stávajících nástupních ostrůvků a u nádraží se začnou instalovat nové dopravní značky, které řidiče upozorní na některé změny. Řidiči se z nich dozví, že bude v místech povolená třicetikilometrová rychlost, a bude zde platit zákaz zastavení. Novým dopravním značením se začnou šoféři řídit už od 7. dubna,“ řekla Císařová.

Podle ní se začnou ve stejné době budovat provizorní nástupiště v přilehlých ulicích. Město přesune některé zastávky do Denisovy, Nádražní a Kramářovy ulice, část stanovišť ale zůstane v první etapě stavby zachována.

„Označení nových nástupišť se bude provádět v době od 7. do 14. dubna a následujícího dne v 11 hodin bude zahájen provoz náhradního autobusového nádraží,“ uzavřela Císařová.

ORIENTAČNÍ SCHÉMA NÁHRADNÍHO AUTOBUSOVÉHO NÁDRAŽÍ

Orientační schéma náhradního autobusového nádraží v Přerově - 1. etapa.

Rozmístění linek MHD Přerov.