Kulturní stánek ve městě totiž obsadí stavebníci, kteří v „měšťáku“ začnou vyměňovat parkety.

„Jednání zastupitelstva se uskuteční v pondělí 7. června ve 14 hodin a jeho průběh zájemci tentokrát nebudou moci sledovat v přímém přenosu na počítači či v televizi. Tuto výjimečnou situaci si ale vyžádaly okolnosti,“ vysvětlila mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Fakt, že se zastupitelstvo tentokrát musí obejít bez přítomnosti kamer, je prozaický - v Městském domě je totiž k dispozici technické vybavení pro přímý přenos.

Zastupitelé měnili místo zasedání už před lety a dříve se konalo i v přerovském klubu Teplo.

„Ani tyto prostory ale dnes nemáme k dispozici, protože je v klubu na Horním náměstí očkovací centrum. Z větších sálů zbývá jen zasedací místnost ve dvoře domu ve Smetanově ulici číslo 7, která není technicky přizpůsobena k přenosu a úpravy by přišly na téměř deset tisíc korun,“ doplnil přerovský primátor Petr Měřínský (ANO).

Podle Zdeňka Daňka z Kanceláře primátora by bylo nutné vybudovat optické připojení pro on-line přenos a cena na jednorázovou akci je příliš vysoká.

V místnosti je navíc nutné posílit elektriku a tato úprava přijde na 5 tisíc korun. Radní už investici schválili, protože se v budoucnu výkonnější síť v zasedačce využije.

Jednání zastupitelstva bude jako obvykle přístupné veřejnosti. Jeho průběh se bude nahrávat a záznam ze zasedání bude umístěn na webových stránkách města. Poslední zastupitelstvo před výměnou parket se v Městském domě konalo 12. dubna.