„Stávající technologie už je na hraně životnosti. Předpokládaná cena pořízení nového systému činí 17 milionů 350 tisíc korun včetně DPH, skutečná cena vzejde až z veřejné zakázky, která bude následně vyhlášena. Na tuto akci chceme získat dotaci z Modernizačního fondu ministerstva životního prostředí,“ informoval náměstek přerovského primátora Vladimír Lichnovský (ANO).

Moderní systém by měl zahrnovat vzduchotechniku s jednotkami s rekuperací. V objektu, který je kulturní památkou, bude provedena i kompletní rekonstrukce vytápění včetně náhrady stávající otopné plochy, úpravy napojovacího uzlu a osazení regulační techniky.

Farmářské trhy na Masarykově náměstí v Přerově, 14. září 2023
Farmářské trhy v Přerově se stěhují na Horní náměstí. Kvůli stavbě nové radnice

Budova Městského domu v Přerově, která se nachází na centrálním Masarykově náměstí od roku 1897, prošla v minulých letech celou řadou úprav interiéru. V minulém století proběhly největší rekonstrukce ve třicátých a osmdesátých letech.

Stavební práce byly zaměřeny nejen na dispoziční úpravy vnitřních prostor, ale i na provedení údržbových prací, instalaci nových sítí a zajištění statiky. V roce 2017 dostal „měšťák“ nová okna, o čtyři roky později proběhla výměna dubových parket ve velkém sále a předsálí a renovace parket na jevišti a v malém sále.