Dva stánky mělo na veletrhu město Přerov.

„Statutární město se zde prezentovalo jednak v rámci Olomouckého kraje stánkem s mamutem a pražínkou a řadou publikačních materiálů. Potom jsme také představili společný česko-polský projekt značení městských tras, do něhož se zapojila dvě česká a čtyři polská města,“ informoval Zdeněk Daněk z přerovského magistrátu. Oba stánky byly podle něj hojně navštěvované.

„Součástí byl i veletrh Go. Na něm ale Přerov neměl svou prezentaci,“ doplnil.

Hranice s Lipníkem se prezentovaly společně

„Spojují nás takové zajímavé turistické cíle jako je Helfštýn, lázně Teplice nad Bečvou nebo propast,“ vysvětlila Jana Černá z odboru kultury Městského úřadu v Hranicích a dodala, že letošní motto znělo: Hranice – město pohody a odpočinku. Z toho důvodu byly na stánku prezentovány hlavně lázně, aquapark a cyklostezky.

V rámci projektu Destinační management vydaly letos Hranice jako vůbec poprvé kalendář kulturních akcí celého Hranicka. K dostání je v informačním centru města a na pětadvaceti dalších místech regionu.

„Velký zájem byl také na veletrhu o stolní kalendář, který letos nechalo město vyrobit z fotografií soch. Úspěch sklidil například u turistů, kteří už náš region znají a rádi by se o něm dozvěděli něco nového,“ podotkla Černá. (pu, ka)