Mezi nové služby, které mohou od 1. března využít čtenáři s platnou registrací, je půjčování turistických map nebo objednávání knih ze skladu a z volného výběru prostřednictvím online katalogů. Vybraný titul pak bude připraven k vyzvednutí v půjčovně pro dospělé.

Kromě tvořivých dílen, soutěží a turnaje ve společenských hrách pro děti jsou na programu také cestopisné přednášky či kurzy, které seznámí s prací na počítačích.

„Kurzy jsou velmi oblíbené celoročně, v březnu v nich pokračujeme," dodala Markéta Illeková.

Internetová soutěž

Stejně jako v loňském roce trvá po celý měsíc březen velká internetová soutěž.

„Tentokrát jsme se rozhodli zaměřit pozornost na Přerov, město na řece Bečvě, které je svou zeměpisnou polohou křižovatkou cest, srdcem Moravy a součástí etnografické oblasti Hané. Prostřednictvím soutěžních otázek se přeneseme například do doby Komenského a Blahoslava, podíváme se na hanácké tradice a zakusíme i podmanivou atmosféru přerovského kulturního centra, městského domu, v němž po několik dní v roce pravidelně zní jazzové tóny," upřesnil ředitel knihovny Pavel Cimbálník.

Každý březnový týden, vždy v úterý a ve čtvrtek, se na internetových stránkách Městské knihovny v Přerově budou objevovat nové soutěžní otázky.

Odpovídat na ně lze prostřednictvím emailu postupně nebo hromadně až do 31. března, kdy bude soutěž ukončena.

Poté bude vylosováno pět nejúspěšnějších soutěžících, kteří správně odpoví na co největší počet otázek.

Výherci budou odměněni hodnotnými knižními cenami nebo bezplatnou registrací, která potrvá až do 30. září.

Více informací získají zájemci na internetových stránkách knihovny. (ina)