Šťastnou maminkou je třiadvacetiletá Pavlína Lacková, která pochází z Přerova. Ta na sebe prozradila, že je holčička Melanie jejím prvním dítětem.

„Že se malá narodí na Nový rok, jsem vůbec nečekala, termín porodu byl totiž až 9. ledna. Do porodnice jsme jeli o půl jedné v noci a porod probíhal bez problémů. Jsem moc šťastná,“ svěřila se.

První miminko letošního roku, narozené v přerovské porodnici, dostalo od města malý dárek. „Dali jsme děťátku hrací deku a maminka od nás dostala dárkový balíček,“ přiblížil náměstek primátora Tomáš Navrátil, který věci v nemocnici předával.

Olomoucký kraj si letos připsal jedno prvenství. Malá Anička, jež přišla na svět na Nový rok osm minut po půlnoci ve šternberské porodnici, se stala vůbec prvním dítětem roku 2023 v České republice. Prvního ledna se chtělo na svět více děvčatům, než klukům. Po Aničce z Jívové, která vážila 2 700 gramů a 45 centimetrů, se narodila v 1 hodinu 23 minut ve Fakultní nemocnici v Olomouci také malá Victorie.

Šumperská nemocnice přivítala na svět své první miminko ve 3 hodiny 54 minut. Malá Natálka měla ukázkovou váhu 3 245 gramů. V Prostějově si na narození dítěte počkali až do 22.52 hodin, kdy přišla na svět malá Viktorie.