Během slavnostního přípitku přivítala oslavenkyně příchozí gratulanty.

„Děkuji vnoučatům za úsměvy, kterými mě obveselují," řekla dojatě. A že se může pochlubit opravdu početnou rodinou, potvrdily obě její snachy Marie a Jana Urbanovy. „Porodila dva syny, má dva vnuky, dvě vnučky, devět pravnuků a v prosinci se narodí první prapravnouče," uvedly s tím, že ji celá rodina často a ráda navštěvuje.

Marie Zedníčková je nejstarší obyvatelkou Stříbrnic, ve kterých žije celý život.

„Od dvanácti let dělala v zemědělství, pracovala jako dojička v místním družstvu, i děti nám pomohla vychovat," představila svou tchýni Marie Urbanová. „Nejhorším obdobím je pro maminku zima, protože nemá co dělat," dodal s úsměvem také syn Jan Urban.

Čiperná stařenka se zajímá dokonce i politiku.

„Není dobrá, nejvíc mě rozčiluje, když slyším, jak se krade a jak si všichni nadávají, za mého mládí tohle nebylo, lidi byli slušní a pracovití. To, co si dnes dovolí, jsme si my dovolit nesměli," řekla důrazně.

Popřát oslavenkyni přišel i starosta Stříbrnic Václav Dvořáček.

„My chodíme pravidelně, protože zkrátka v tomto věku už nelze čekat na kulatiny, vždycky to řešíme nějakým dárkovým košem a kytkou," zmínil s tím, že si ve svých sedmdesáti letech nepamatuje, že by se v obci někdo dožil tak úctyhodného věku.

„Hledal jsem i v místní kronice, která se začala psát v roce 1922, takže je to rarita, nejen pro ni, ale i pro naši obec," řekl. A na co stoletá oslavenkyně ráda vzpomíná?

„Na maminku, která se o nás musela starat sama, když byl tatínek ve válce. Jsem nejmladší ze sedmi sourozenců, všeci už jsou pryč, jen já zůstala," zamyslela se. „Ale měla jsem krásný život a mám ho i dovčilku," uzavřela.