Vyhlášení se uskutečnilo v prostorách showroomu Mercedes Forum Praha na Chodově ve čtvrtek 29. listopadu večer.

Absolutním vítězem se stala už potřetí po roce 2012 a 2015 Terasa U Zlaté studně z Prahy 1. Ta svého úspěchu dosáhla mimo jiné díky šéfkuchaři Pavlu Sapíkovi, pocházejícího ze slavné kuchařské rodiny.

Mezi TOP 10 se letos neumístila ani jedna restaurace, která se pyšní hvězdou od nejslavnějšího světového průvodce Michelin Guide. Na základě nezávislého hodnocení veřejnosti se tyto podniky nacházejí na nižších příčkách. Z mimopražských restaurací se do první „desítky“ probojoval brněnský Pavillon a také úplný nováček, jinak ovšem dlouhodobě zavedená přerovská hvězda – rodinný podnik U Labutě.

Pavel Maurer, hlavní postava celé ankety tvrdí, že hodnocení nejlepších restaurací je potřeba vnímat, že jde o porovnání známek za jídlo, obsluhu a interiér. „To znamená, že podnik, například japonská Miyabi, který je osmý v absolutním hodnocení, tak je ale první v samostatné kategorii – jídlo. Jeho celkovou pozici ´pokazila´ obsluha nebo ztratil pár bodů v kategorii interiér, ale jídlo má perfektní," vysvětluje Maurer.

Jídlo, obsluha i interiér

"Pro uživatele našeho průvodce to má tu výhodu, že se může orientovat podle různých žebříčků, které reflektují zvlášť jídlo, obsluhu, interiér a dokonce máme speciální žebříček TOP 20 podle jmenovitých expertů a také oblíbený žebříček: TOP 10 nejlacinějších z TOP 100. Na našem webu www.grandrestaurant.cz je vše k dispozici,“ dodává Maurer.

Nezávislá celorepubliková anketa představuje každoročně kolem tisícovky vybraných podniků. Průvodce vzniká na základě doporučení a hlasování veřejnosti. Každý, kdo se registruje, má možnost osobně dávat tipy na nové zajímavé restaurace a současně může podle své vůle posílat známky od jedničky do pětky, stejně jako ve škole.

Těmi hodnotí kvalitu jídla, obsluhy a interiérů prezentovaných podniků. „Známky jsou průběžně vyhodnocovány, statisticky zpracovány a auditovány. Záměrně manipulativní hlasy jsou vyřazeny na základě přesně definovaných pravidel tak, aby vznikl co nejobjektivnější přehled pozoruhodných kulinárních podniků z celé země,“ podotkl Maurer.

Žebříček TOP 10 publikuje deset nejlepších restaurací podle jednotlivých kategorií: jídlo, obsluha, interiér. Z těchto kategorií pak vzniká absolutní vítěz tak, že je sečtena 2x známka za jídlo (protože o to nejvíce jde) 1x za obsluhu a 1x za interiér a to vyděleno čtyřmi. To je přehled deseti absolutně nejlepších restaurací roku.

Výsledky soutěže1. místo
Terasa U Zlaté studně
česká a mezinárodní kuchyně
U Zlaté studně 4, Praha 1

2. místo
InterContinental hotel, Zlatá Praha
česká a mezinárodní kuchyně
Pařížská 30, Praha 1

3. místo
Radisson Blu Alcron hotel, Alcron
dary moře, rybí a mezinárodní kuchyně
Štěpánská 40, Praha 1

4. místo
Pavillon
česká moderní, francouzská, kontinentální, regionální, zvěřinová a mezinárodní kuchyně
Jezuitská 6, Brno-střed

5. místo
Grand Cru
mezinárodní kuchyně
Lodecká 4, Praha 1

6. místo
V Zátiší
česká, indická a mezinárodní kuchyně
Liliová 1, Praha 1

7. místo
Bellevue
mezinárodní kuchyně
Smetanovo nábřeží 18, Praha 1

8. místo
Miyabi
japonská a rybí kuchyně
Navrátilova 10, Praha 1

9. místo
Marriott hotel, Midtown Grill
steakhouse
V Celnici 8, Praha 1

10. místo
U Labutě
česká a mezinárodní kuchyně
Za Mlýnem 4, Přerov

Hodnocení restaurantů pro GR2019 vzniklo na základě těchto údajů:

Počet hodnotitelů: 1532
Počet hodnocení: 6783
Počet restaurací: 1008
Počet hodnocených restaurací: 224
Počet restaurací bez hodnocení: 784
(restaurace bez hodnocení nezískaly požadovaný počet platných hlasů)
Projedeno celkem: 6 545 316 Kč
Průměrná cena: 784 Kč

Mnohé z oceněných restaurací z celé ČR je možno osobně navštívit a „ochutnat“ v rámci zimního Grand Restaurant Festivalu.

Zahájení předprodeje Grand Restaurant Festivalu

Prvního prosince byl též zahájen předprodej tradičního Grand Restaurant Festivalu, kde je možnost ochutnat některé z nejlepších a nejluxusnějších restaurací napříč celou republikou. Už desátý ročník proběhne v 91 prestižních restauracích Maurerova výběru od 15. ledna do 28. února 2019. „Mottem festivalu je „Chuť da Vinci“, které inspirovalo šéfkuchaře při vytváření zvýhodněného degustačního menu. Ceny degustací v rozmezí od 250 do 600 korun,“ dodal Maurer.