Večer s bohatým programem si nenechaly ujít na čtyři stovky mladých lidí.

Choreografie vystoupení, do kterého se zapojila celá třída, se zhostil profesionál - tanečník Petr Klesnil, jenž dlouhá léta působil ve skupině DuckBeat.

„V Přerově už nám pomalu docházejí témata, protože jsme v minulých letech dělali téměř vše. Vymysleli jsme proto choreografii s názvem Nová generace - jedná se o generaci Facebooku, Instagramu a Snapchatu. Do choreografie se promítl i negativní dopad těchto věcí, protože se dnes spousta mladých lidí dívá jen do monitoru a ne na to, co se děje kolem nich. I když máme přátele, známe je často jen přes Facebook,“ shrnul Petr Klesnil. Závěr vystoupení má ale vyznít optimisticky, i když se tanečníci dotkli i tématu ekologie.

„Do nácviku se zapojila celá třída a trvalo nám to dva měsíce. Hodně času zabralo vymyslet originální téma, které tady ještě nebylo. Samotnou choreografii jsme těsně před vystoupením intenzivně nacvičovali i o víkendech,“ řekl.

Neobvykle zbarvená sýkorka se objevila na krmítku v Přerově.
VIDEO: Na krmítku v Přerově se objevila vzácně zbarvená sýkorka

Petr Klesnil připravuje taneční choreografie nejen s maturanty gymnázia, ale čeká ho i nácvik se studenty posledních ročníků jiných středních škol. „Těším se třeba na přerovskou průmyslovku, protože to bude určitě legrace - jsou tam totiž samí kluci. Pojmeme to zase trochu jinak, a i když bude vystoupení trochu kratší, určitě nebude chybět zábava,“ poznamenal.

Sezona plesů v Městském domě v Přerově odstartovala minulý týden.

„O ty studentské bývá vždy největší zájem a lístky jsou rychle pryč, protože si je studenti rozdají mezi rodinou a kamarády. I když je kapacita měšťáku pět set lidí, většinou je plno a lidé stojí i na balkonech,“ řekl manažer kultury Městského domu v Přerově Pavel Ondrůj.

Podle něj se osvědčilo začínat o něco dříve, a proto studentské plesy startují už v 19 hodin.

Páteční a sobotní večery v Městském domě slibují od ledna do března na dvě desítky společenských událostí. V honosném sále největšího kulturního stánku se postupně vystřídají studenti posledních ročníků obou přerovských gymnázií, Střední pedagogické školy, Obchodní akademie, průmyslovky, Střední školy gastronomie a služeb a hranické zdravotnické školy.

„Událostí sezony bývá každoročně ples města, který se tentokrát uskuteční ne v tradičním únorovém termínu, ale v sobotu 7. března,“ upřesnil Pavel Ondrůj.

Mottem letošního Přerovského plesu je „láska a vášeň“ a hlavním hostem večera bude moderátorka a zpěvačka Monika Absolonová. Sezonu uzavře již tradičně 4. dubna Korunový džínový bál.

Emma Pavláčková, Rokytnice, narozena 5. ledna 2020 v Přerově, míra 50 cm, váha 3708 g
Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás