Komponovaný program navodí atmosféru první republiky a chybět nebude ani módní přehlídka dobových oděvů a klobouků. Začátek je v 15 hodin a akce se koná v prostoru mezi restaurací Michalov a hudebním altánkem.

„Dobová módní přehlídka s názvem Jarní romance v republice ČSR představí šaty a doplňky ze třicátých let. Autorkou přehlídky je známá propagátorka dobových oděvů a modistka Marie Létalová, která má soukromé muzeum v Lednici s výmluvným názvem Jak se žilo za tatíčka Masaryka,“ přiblížila za pořadatele Kristina Sehnálková z Muzea Komenského v Přerově.

Dílnička, perníčky i promenádní koncert

Pro děti bude v parku připravena také dílnička, ve které si budou moci vyrobit přání pro své maminky a babičky.

„Mysleli jsme i na zapomnětlivé tatínky. Pokud nestihli koupit kytičku, mohou ženy obdarovat perníkovým srdcem. Během akce je bude prodávat vyhlášená přerovská perníkářka a krajkářka Milena Malinová,“ dodala.

Odpoledne zpestří od 16 hodin také první letošní promenádní koncert v parku Michalov. Dechový orchestr Haná pod taktovkou Františka Tkadlece zahraje klasické dechovky, ale ve svém repertoáru má i upravené skladby světových autorů, písně z muzikálů či známých filmů.