Kvůli obavám z toho, že zanikne ojedinělé zařízení, které klade důraz na individuální přístup k žákům, a věnuje se i dětem s těžkým handicapem, protestují už delší dobu rodiče žáků. Chtějí verdikt města změnit a vytvořili svůj vlastní návrh na řešení situace, kterým by se měli zabývat na svém zasedání v pondělí 17. června zastupitelé.

Nedělní oslavy dvaceti let školy, které zpestřila vystoupením skupina Travellers, se díky slunečnému počasí vydařily.

„Pochlubili jsme se historií školy i absolventy. Dva žáci, kteří by za jiných okolností skončili ve zvláštní škole, už odmaturovali. Sedm nadprůměrně inteligentních dětí přeskočilo ročník a jeden žák dokonce v devíti letech odešel na víceleté gymnázium a ve třiadvaceti ukončil vysokou školu," shrnula Pavlína Lužová z iniciativy Rodiče pro Mateřídoušku.

Na náměstí představila základní myšlenky školy její zakladatelka Ivana Grigárková. Při některých řečnických proslovech ale došlo i na emoce. Během akce sbírali rodiče podpisy pod petici, která se sloučením nesouhlasí.

„Přes osm set podpisů společně s naším návrhem řešení jsme odevzdali na magistrát, ale sbíráme další," upřesnila Eva Kretková z iniciativy Rodiče pro Mateřídoušku.