Bouřlivé emoce, které provázely proces sloučení obou škol, během posledních týdnů vyprchaly. Částečně i kvůli tomu, že prostory budovy v Hranické ulici prošly během letních měsíců citlivými úpravami. A ty pamatují i na handicapované děti z Mateřídoušky.

„Podstatné je, že zůstávají týmy pedagogů z obou škol. Nezměnil se ani počet dětí, nikdo tedy neodešel, naopak jsme ještě přijali čtyři nové žáky," informovala ředitelka sloučeného zařízení Věra Václavíčková.

Ta představila v pondělí vpodvečer nově upravené prostory přerovským radním, zastupitelům i zájemcům z řad rodičů. Přesun jednotlivých učeben z Mateřídoušky do protější budovy v Hranické ulici podle ní probíhal celé prázdniny.

Žádných větších změn se nemusejí obávat handicapované děti z Mateřídoušky, jimž se škola snažila vytvořit ty nejlepší podmínky pro výuku.

„Budou mít asistenta i pedagoga, na něhož jsou zvyklí. Pokud to žákům nebude vyhovovat, můžeme na prvním stupni zvonek buď úplně vypnout, nebo ho nahradit melodií," řekla. Klasické vyzvánění totiž obtížně snášejí například autistické děti.

Muzikoterapie i aromaterapie

Novinkou jsou tři typy relaxačních místností, které v prostorách budovy vznikly po konzultaci s odborníky – první je zaměřená na muzikoterapii a aromaterapii, druhá bude sloužit ke skupinové práci a třetí je pohybová a žáci se v ní můžou protáhnout a zacvičit si.

Školáci z prvního a druhého stupně budou moci využívat knihovnu a o své zázemí nepřijde ani mateřské centrum se Střediskem volného času.

A co bude s uvolněným objektem v ulici Pod Skalkou, který opustila ZŠ a MŠ Mateřídouška? „Město v budoucnu zvažuje, že prostory využije pro potřeby mateřské školy," uvedla Libuše Drtilová z odboru školství přerovského magistrátu.

Nové prostředí si přišla prohlédnout i jedna z maminek dětí Eva Kretková, která spolu s ostatními rodiči neúspěšně bojovala proti sloučení obou škol.

„Úpravy jsou provedené dobře, i s jednotlivými relaxačními kouty. I když to asi nenahradí uspořádání třídy, jaké měly děti v Mateřídoušce. Je to ale jen o zvyku," zhodnotila.

Rodiče dětí, ale i ostatní zájemci si můžou prohlédnout školu během Dní otevřených dveří. Ty se uskuteční ve čtvrtek 5. září od 16 hodin a v sobotu 7. září od 9 do 12 hodin.