„Dáte si štamprličku něčeho na zahřátí?," vítali každého, kdo chtěl spatřit na vlastní oči Martina na bílém koni, organizátoři z místního spolku Baby z Kokoráčku. Přicházeli nejen rodiče s malými dětmi, ale i starší lidé, kteří se chtěli k průvodu připojit. Nechyběla ani bryčka s muzikanty.

Svatý Martin si vzal na projížďku vesnicí dobový kostým a přilbu. „Bílý kůň je na mě naštěstí vždycky hodný, protože ví, že ho osedlám jen jednou za rok. Je ale čím dál tepleji. Zima byla snad jen poprvé a letos to vypadá, že asi pojedu v plavkách," řekl Martin Dufek.

Dramaturgie odpoledne je rok od roku propracovanější – už loni šli v čele průvodu spolu se svatým Martinem bubeníci a dorazila i bryčka s muzikanty. „Sněžit rozhodně bude, alespoň tady v Kokorách. Jeden z muzikantů má totiž zasněžovací dělo," slibuje dětem Martin Dufek.

Přestože zapůjčený bílý kůň dorazil kvůli nečekaným komplikacím se zpožděním, náladu přítomných to nezkazilo. Koneckonců – na svatého Martina na bílém koni se čeká vždycky.

„Jsem z toho nadšená, protože je tady rok od roku více lidí. V minulých letech bylo součástí akce i obsáhlé čtení, na němž jsme se dozvěděli zajímavosti o historické postavě svatého Martina. Teď bude tato akce hodně zaměřená na děti, Martin jim rozdá čokoládové medaile a pamětní karty," přiblížila za pořadatele Iveta Novosadová.