Tovačov: nejdřiv čarodejnice, pak jarmark

V Tovačově na prvního května letos nechystají speciální program. Ostatně noc předtím bude na místním zámku díky již tradičnímu pálení čarodějnic živo až dost. Jaro tady proto přivítají až o týden později.

„Připravujeme májový jarmark spojený s programem. Uskuteční se v areálu zámeckého parku, a to v neděli osmého května,“ upřesnila kastelánka tovačovského zámku Květa Zajícová.

V Kojetíně májka a majáles

Ani v Kojetíně nepřipravují větší program.

„Uspořádali jsme u nás již tradiční stavění a kácení máje a jednadvacátého května se na místní střelnici uskuteční Majáles, který se letos ponese na rockové vlně, ale jinak žádné velkolepé májové oslavy nechystáme,“ uvedla ředitelka městského kulturního střediska v Kojetíně Hana Svačinová.

Přerovští chystají koncerty a otevření cyklosezóny

To v Přerově se rozhodli organizátoři pojmout májové oslavy ve větším stylu. Kromě dvoudenního programu na náměstí TGM se mohou Přerované těšit například i na oficiální otevření cyklistické sezóny.

Bohatý hudební program, ve kterém si každý najde něco, odstartuje na hlavním přerovském náměstí v sobotu třicátého dubna.

„Odpoledne a večer budou patřit zejména příznivcům populární hudby a rocku. Na pódiu se představí přerovská rock ´n rollová kapela Ginger, havířovské seskupení Nebe či již známá skupina D.U.B.music z Rokytnice,“ uvedl mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Ten samý den zároveň v Přerově i oficiálně zahájí cyklistickou sezónu.

„Slavnostní první šlápnutí se uskuteční v sobotu v deset hodin dopoledne na přerovské Laguně,“ dodal. V neděli pak na náměstí od patnácti hodin vystoupí Blues Band Company a Boršičanka Antonína Koníčka.

Výročí osvobození

Většina okolních měst si větší oslavy nechává na další víkend, kdy si celá republika připomene šestašedesáté výročí konce druhé světové války. V Přerově se jako každý rok uskuteční vzpomínková akce i s doprovodným programem.

„Ten připravujeme na neděli osmého a konat se bude na Želatovské ulici,“ upřesnil Přidal.

Výročí osvobození se pak chystají slavit i v Lipníku nad Bečvou.

„V pátek šestého května pořádáme vzpomínkový akt, který vypukne ve čtrnáct hodin u pamětní desky na radnici na náměstí TGM. Slavnostními fanfárami doprovodí kladení věnců žáci základní umělecké školy,“ dodala Blanka Prudilová z odboru školství a kultury v Lipníku nad Bečvou.

Přerovský deník|Propagujte i svojí stránku