Budova bývalého Emosu, se kterou se počítá jako novým sídlem magistrátu, projde rekonstrukcí a musí být vyklizena.

„Jednou z možností je získat dotaci na energetická opatření u brownfieldu, která by byla pro opravu objektu zásadní. Máme šanci získat až třicet procent uznatelných nákladů, což jsou obrovské peníze a mohou být pro záměr rozhodující. Potřebujeme mít ale nemovitost prázdnou, než o dotaci požádáme. V současné době jsou dvě patra obsazená magistrátem - vyřizují se zde občanské a řidičské průkazy, pasy a je zde i registr vozidel,“ vysvětlil přerovský primátor Petr Vrána (ANO).

Výstavní síň Pasáž v Přerově se loučí poslední výstavou. Koncem ledna 2023 se uzavře.
Galerie Pasáž končí, přesunou se tam úředníci. Vedoucí: Nikdo nehledal řešení

Do Pasáže se má přestěhovat osmnáct úředníků, do budovy ve Smetanově ulici sedmnáct.

„Přepážkové agendy - tedy občanské průkazy, cestovní doklady, řidičské průkazy a registr vozidel budou v Pasáži, zbývající úředníci se přemístí do Smetanovy ulice 7,“ upřesnila Jitka Kočicová z přerovského magistrátu.

Podle náměstka primátora Miloslava Dohnala (ODS) muselo město jednat rychle a zajistit, aby byl objekt co nejdříve prázdný, a to s ohledem na termín podání žádosti o dotaci.

„Museli jsme vytipovat objekty, které jsou okamžitě provozuschopné a mohli být do nich dočasně umístěni úředníci, aby byla zachována administrativa státní správy. Jedinými, které přicházely v úvahu, byly prostory Výstavní síně Pasáž a Smetanovy ulice 7. Ostatní by vyžadovaly velké finanční a časové nároky na zprovoznění,“ řekl. Město potřebovalo také bezbariérový přístup.

Bývalý hotel Strojař v Přerově
Strojař chce koupit pět zájemců, je mezi nimi i přerovský zastupitel

Do konce ledna mají být ukončeny všechny smluvní vztahy se stávajícími nájemci a v únoru proběhne úprava prostor pro úředníky.

„K přesunu do nově připravených prostor by mělo dojít v průběhu měsíce března,“ doplnil Miloslav Dohnal.

Radní už dříve avizovali, že Výstavní síň Pasáž nezanikne, ale pouze na tři roky utlumí činnost.

Ve zchátralé budově bývalého Emosu na Masarykově náměstí v Přerově má vzniknout nové sídlo magistrátu.
Přerov koupí za 10 milionů patro v bývalém Emosu. Bude mu pak patřit celá budova

Ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček i nadále v rámci dramaturgického plánu počítá s pořádáním akcí, na jejichž organizaci se spolupodílela Pasáž - například Evropský den hudby, Velikonoční zastávky, LandArt či Přerovské dvorky.

„Finanční prostředky na uskutečnění těchto akcí máme v rozpočtu a nebudou nijak kráceny,“ uzavřel Jaroslav Macíček.