„Je to škoda, Potštát je skvělé a levné středisko, na učení pro malé děti to nemá chybu. Dnes už je ale zřejmě lepší vyrazit někam na hory, kde mají umělé zasněžování,“ řekl jeden z těch, kteří do potštátské lyžařské školy přihlásili své dítě.

„Zatím čekáme na sněhovou nadílku. Máme zkušenosti z minulých let, že v lednu sníh třeba nebyl, ale napadl v únoru, kdy jsme také rozjeli naši výuku. K uskutečnění celého rozsahu potřebujeme tři víkendy, tedy šest výcvikových dnů,“ sdělil vedoucí školy Jiří Kuča.

Zcela jiná je situace v Přerově. Podnikatelé, kteří ve městě provozují lyžařské nebo snowboardové školy, nespoléhají na sníh v regionu a vyrážejí každý víkend za sněhem autobusem.

„Již osm let jezdíme do areálu v Branné v Jeseníkách. Zájem o náš kurz je navzdory delší cestě obrovský, poptávka převyšuje nabídku,“ uvedl vedoucí lyžařské a snowboardové školy K plus Svatopluk Kuča.

Jak dále podotkl, výcvikový kurz již tuto sobotu končí. Jen na výuku snowboardingu se specializuje škola Snowbirds. „Jezdíme každý víkend na Dolní Moravu. Je to sice daleko, ale sněhu je tam dost i v době, kdy v Přerově už všechen roztál,“ shrnula Markéta Školoudíková. Slavnostní ukončení sezony je plánováno na sobotu 7. února.

Na Hranicku měla tradici i lyžařská škola v Partutovicích. Po loňské neúspěšné sezoně však letos výcvik lyžování ani snowboardingu neotevřeli.