„Domnívám se, že vyšetřování a následné trestní stíhání bylo pro sedmatřicetiletého muže dostatečným ponaučením, aby v další trestné činnosti nepokračoval,“ vysvětlil Tomáš Kolda.

Návrh na vzetí sedmatřicetiletého muže z Kroměřížska do vazby podal na Okresní státní zastupitelství přerovský policejní komisař ve středu 15. srpna. „Během jednoho měsíce se pachatel, který byl ozbrojen, třikrát dopustil jednoho z nejzávažnějších trestných činů, za který by mohl jít až na deset let do vězení,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle slov Tomáše Koldy však není důvod se domnívat, že by muž pokračoval v trestné činnosti nebo se pokusil uprchnout. K jeho propuštění přispěl také fakt, že sedmatřicetiletý muž se dosud nedopustil žádného trestného činu, dokonce ani jakéhokoliv přestupku. Muž z Kroměřížska používal při loupežném přepadení stejný scénář. Pokaždé přistoupil k výdejnímu okénku, namířil krátkou černou zbraň na obsluhu se slovy

„Dej sem prachy, ať se něco nestane!“ a podal ženě u výdejního okénka igelitovou tašku. Když dostal to, pro co si přišel, opustil budovu. „Policisté vyhodnotí důkazy zajištěné na místě činu a na muže bude pravděpodobně podána obžaloba za opakovaný trestný čin loupeže,“ upřesnil další průběh případu Tomáš Kolda.