Kůň Indigo má dnes dvacet let a je ozdobou stáje školy. Lubomír Brabec se ve čtvrtek po letech se svým „hříbětem“ znovu setkal.

„Jezdecký oddíl při Střední zemědělské škole v Přerově pořídil svého prvního vlastního koně do nově zřízených stájí díky tomu, že jeho majitel Lubomír Brabec škole daroval hříbě za symbolickou korunu,“ vrátil se do minulosti ředitel školy Radovan Rašťák. Slavnostního předání se tehdy kromě známého hudebníka zúčastnila také herečka Taťána Medvecká.

Lubomír Brabec, který se po letech s českým teplokrevníkem Indigem znovu setkal, je rád, že se jeho kůň dostal do dobrých rukou.

„Měl jsem tehdy kobylku Uny, a té se narodilo hříbě. Když Přerov v roce 1997 postihly záplavy a velká voda vyplavila i stáje, rozhodl jsem se pomoci a koníčka jim daroval,“ popsal.

Kytarový virtuóz byl ze setkání s Indigem nadšený.

„Má tady skvělé podmínky a je vidět, že je o něj dobře postaráno. To mi udělalo velkou radost,“ řekl. Indigo má podle jeho slov i slavného kmotra - křtil ho totiž sám žokej Váňa.

Tehdy devítiměsíční hříbě od té doby dorostlo a prošlo výcvikem. „Během dvaceti let s ním trénovala řada jezdců a žáků zemědělské školy. Indigo byl úspěšný na mnoha parkurových závodech a žáci školy a členové Jezdeckého oddílu s ním trénují a účastní se závodů menší obtížnosti dodnes,“ přiblížil Radovan Rašťák.

Koně Indiga budou moci obdivovat také návštěvníci jednadvacátého ročníku parkurového závodu - Ceny města Přerova, který se koná v sobotu 21. září v areálu Střední zemědělské školy v Přerově.