„Lokálkou se mohou lidé svézt i v případě, že je nelákají modely a exponáty vojenské techniky. Jarní příroda v okolí tovačovských rybníků, město samotné či překrásný zámek, přístupný po předložení jízdenky z vlaku za snížené vstupné, jsou dostatečným lákadlem k výletu, spojenému s projížďkou na dřevěných lavicích motoráčku z padesátých let," zve na akci pořadatel Rostislav Kolmačka.

Jízdné ve vlaku bude stejné jako v uplynulých devíti letech, tedy padesát korun za zpáteční jízdenku pro dospělého a třicet korun pro dítě od patnácti do osmnácti let. Jízdní řády lidé zjistí na stránkách tovačovské trati www.prototypy.cz/tovacovka.

Pro všechny děti, které do vlaku přinesou vlastnoručně nakreslený obrázek motoráčku „Hurvínek" M131.1 a odevzdají svůj výtvor průvodčímu vlaku, je připravena zvláštní odměna.

„V loňském roce jsme si připomněli sto dvacáté výročí od zahájení provozu na místní dráze z Kojetína do Tovačova. Každý Hanák ví, že lokálka má i přesto, že byla v tomto úseku zrušena pravidelná osobní doprava, své nezastupitelné místo v regionu," poznamenal.

Jen v loňském roce se na této trase převezlo přes 80 tisíc tun štěrku ze Skašovských jezer, několik kusových zásilek kolejnic a kromě toho bylo vypraveno i pětačtyřicet párů zvláštních osobních vlaků, které dopravily do cílové stanice na pět tisíc cestujících.

Jízdní řád lokálky

Jízdní řád lokálky