Ti vybírali celkem z pěti návrhů, které se z devětadvaceti probojovaly do užšího výběru. S nápadem na pojmenování ulice mohli přijít i samotní obyvatelé v anketě, kterou v říjnu vyhlásilo město. Podmínkou však bylo, že pojmenování ulice musí být uvedeno v českém jazyce a nesmí nést jméno současně žijících osobností veřejného života.

„Do ankety se zapojilo celkem dvacet osob. Nejčastěji se objevoval návrh na pojmenování po letos zesnulém nestorovi uměleckých kovářů Alfredu Habermannovi. Tento název se dostal do užšího výběru spolu s názvy K Nadsklepí, Kovářská, Hradební a U Valacha,“ informovala mluvčí lipnické radnice Magdalena Gladišová.

Mezi návrhy se ale objevily i názvy typu Bří Ocelků, Turistická, K Náměstíčku, Květinová, Strmá, Pivovarská a další. Lipnickým zastupitelům se ale nejvíce zamlouval názevKNadsklepí.

„Kolem tohoto bodu jednání se na zastupitelstvu vedla debata, která se obešla bez emocí. Zastupitelé se pak většinově shodli pro variantu K Nadsklepí. Tento název totiž vychází z toho, že ulička spojuje centrum města a vede k restauraci zvané Nadsklepí. Zastupitelé se tak přiklonili k místnímu zeměpisnému názvu,“ vysvětlil starosta Lipníku nad Bečvou Miloslav Přikryl.

Město hledalo název pro bezejmennou ulici už potřetí. V minulosti tak z podobných anket vzešlo například pojmenování ulice Kozí a Nábřeží Járy Cimrmana. Nábřeží, které se ale ve skutečnosti vůbec v blízkosti řeky nenachází, se stalo kvůli své netradiční výzdobě na fasádách domů vyhledávanou turistickou atrakcí.

„Není vyloučeno, že v budoucnu vyhlásíme anketu na pojmenování některé z ulic znovu a třeba další ulice už ponese jméno po Alfrédovi Habermannovi,“ řekl závěrem starosta Přikryl.