„V letošním roce jsme provedli opravy ulice Souhradní, která vede z centra k řece Bečvě. Zde se opravovala komunikace včetně chodníků. Investice za zhruba 6 milionů skončila v těchto dnech,“ sdělil starosta Lipníku Miloslav Přikryl.

V současné době probíhají stavební práce v ulici Na Bečvě. Zdejší opravy chodníků a cest budou stát také přibližně 6 milionů korun. Práce by měly skončit v říjnu.

Další opravy místních cest má radnice v plánu. Připravuje projektovou dokumentaci na rekonstrukci ulic Jezerská a Leoše Janáčka.

Ilustrační foto
Lipník žádá o dotaci na revitalizaci autobusového nádraží

„Podařilo se nám připravit s krajskou Správou silnic velkou rekonstrukci v ulicích Dr. Brzbohatého a Nádražní. Jedná se o sdruženou investici, kdy Olomoucký kraj hradí opravy komunikací a město chodníků. Jde o velkou a zásadní investici, protože se jedná o přístup k vlakovému nádraží," uvedl starosta Miloslav Přikryl.

"Máme připravenou projektovou dokumentaci na revitalizaci prostoru před nádražím, který bychom chtěli konečně zrealizovat. Tato investice je připravena na rok 2024. Objem finančních prostředků je vyčíslen na 6 milionů korun,“ uzavřel starosta.