Nedokončený úsek dálnice D1 mezi Lipníkem a Přerovem považují za velký problém, jak vyplynulo z ankety na webových stránkách Deníku, i naši čtenáři.

Hlasovali jste: Co vás nejvíc trápí v Lipníku?Chybějící dálnice D1 Přerov – Lipník – 44%
Využití zchátralého objektu piaristického kláštera- 27%
Nezaměstnanost a zaplnění průmyslové zóny – 17%
Výstavba nové sportovní haly – 11%
Realizace protipovodňových opatření – 1%

Stavba úseku měla původně začít na jaře roku 2012, jenže ji zhatila nevydařená soutěž.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže loni pozastavil tendr kvůli odvolání jednoho z neúspěšných uchazečů o tuto zakázku. A pak se v Lipníku zase jen čekalo.

„Dnes už jsme v situaci, kdy snad tuto stavbu po dlouhých letech boje nic nezastaví. V současné době se dokončuje výběrové řízení na zhotovitele," uvedl starosta Lipníku nad Bečvou Miloslav Přikryl.

Ten považuje za hlavní důvody průtahů špatnou přípravu celé akce ze strany Ředitelství silnic a dálnic.

„Věřím tomu, že nejpozději na jaře roku 2015 bude stavba úseku zahájena. A chce se mi věřit, že Ředitelství silnic a dálnic začne intenzivně pracovat také na přípravě úseku Říkovice – Přerov tak, aby mohla být tato stavba v roce 2017 zahájena a v roce 2019 dokončena," konstatoval.

Podle ministra dopravy Antonína Prachaře by se mohlo poprvé kopnout nejpozději na jaře příštího roku.

„Stavba úseku D1 mezi Lipníkem a Přerovem za téměř pět miliard korun byla v dubnu letošního roku schválena v takzvaném vládním balíčku nadlimitních infrastrukturálních akcí," upřesnil.

Rondel Na Horecku

Nedokončený úsek dálnice je v Lipníku jedním z posledních „kostlivců ve skříni."

Jinak se ale městu v oblasti dopravy daří plnit sliby.

„Ve vnitřním městě jsme dokončili rondel u pošty. Příští týden se bude otevírat také okružní křižovatka Na Horecku, což úplně změní vnitřní dopravu ve městě, protože bude platit zákaz vjezdu kamionů nad 12 tun," uzavřel starosta Lipníku Miloslav Přikryl.

4 významné akce minulých 4 let v Lipníku1. Od prosince loňského roku se může město pochlubit moderním zázemím pro koncerty, divadla, plesy i konference. Po rekonstrukci bývalého kina vznikl nový kulturní stánek Echo, který se stal centrem dění.
2. Ve městě se letos podařilo výrazně zlepšit dopravní situaci, a to vybudováním okružní křižovatky u pošty. Významná je i rekonstrukce nebezpečné křižovatky Na Horecku na okružní, která byla místem častých smrtelných nehod
3. Vybudování cyklostezky Bečva v úseku Lipník nad Bečvou – Osek přivítali zejména cyklisté
4. Rekonstrukce Bratrské ulice za zhruba 18 milionů korun zcela změnila její vzhled. Úprav se dočkala komunikace, nové jsou chodníky, veřejná zeleň i parkoviště