Jeho strana získala 30,48% hlasů, což je sedm mandátů. Koaliční vyjednávání nakonec dovedl úspěšně do konce druhý v pořadí - stávající starosta města Miloslav Přikryl, jehož stranu Unie pro Lipník podpořilo ve volbách 19,54% a má v zastupitelstvu pět mandátů.

Obyvatelé Lipníku dorazili na jednání zastupitelstva s cedulemi „Chceme změnu! nebo "Pavel starosta, vůle lidu!“.

Pavel Šoltys, lídr Za náš Lipník
Lipník volil změnu, hnutí Za náš Lipník převálcovalo unii starosty

Svůj názor na věc vyjádřil přímo na jednání od stolku zastupitele i Pavel Šoltys.

„Chápu pravidla povolebního vyjednávání, ale pohrdání lidmi je něco, co mi opravdu vadí. Výsledek voleb jasně řekl, že občané chtějí změnu,“ řekl.

Podle něj se v Lipníku nikdy v minulosti nestalo, že by koalici na radnici nesestavovala vítězná strana.

„Voliči jasně řekli, koho chtějí, aby vedl naše město. Odpovědnost jde za vámi, členy koalice. Děkuji za jasný vzkaz ve volbách, který jste nám dali,“ poděkoval svým voličům Pavel Šoltys a v sále se po jeho slovech ozval aplaus.

Ustavující schůze nového přerovského zastupitelstva. 17. října 2022. Novým přerovským primátorem byl zvolen Petr Vrána (ANO)
Novým primátorem Přerova se stal Petr Vrána, opozice navrhla vlastního kandidáta

Velké projekty

Přítomní zastupitelé přesto bez větších potíží posvětili novou radniční koalici, kterou budou tvořit stejně jako dosud strany Unie pro Lipník, KDU-ČSL, ODS a Pro moderní Lipník.

V zastupitelstvu má tato koalice pohodlnou většinu třinácti křesel z celkových jednadvaceti.

Pavel Šoltys, lídr Za náš Lipník
Jasný vítěz voleb v Lipníku končí v opozici. Lídr: Obešli nás, nectí vůli voličů

Hladce prošla také volba starosty, kterým se stal opět Miloslav Přikryl (Unie pro Lipník). Místostarostou byl zvolen Ondřej Vlček (KDU-ČSL).

„Volby většinou provázejí různé emoce, ale chtěli bychom pokračovat v projektech, které jsme začali, a dokončit je. Budeme tedy i další čtyři roky pracovat na radnici ve stejném složení jako dosud,“ konstatoval po skončení zasedání „staronový“ starosta města Miloslav Přikryl.

„Máme před sebou velké projekty - chceme vybudovat objekty pro bydlení, zrekonstruovat autobusové nádraží a opravit přednádražní prostor. Zaměříme se i na modernizaci škol a gymnázia. K dalším projektům patří kanalizace v místních částech Trnávka a Loučka a věříme, že se nám podaří zrealizovat také protipovodňová opatření,“ řekl Miloslav Přikryl.

Ten patří k nejdéle sloužícím starostům na Přerovsku - čeká ho už šesté volební období.