Do limitu však spadají i doplatky za nejlevnější dostupné léky na trhu na léčenou chorobu. Pokud dojde k překročení limitu, zdravotní pojišťovna je povinna klientovi danou částku vrátit.

„Přeplatek budeme vyplácet do šedesáti dnů po uplynutí čtvrtletí. Později by však klienti měli mít možnost informovat se o aktuální výši uhrazených poplatků a doplatků na klientském pracovišti své zdravotní pojišťovny, kde bude možné řešit i případné rozpory,“ informovala Martina Lukáčová, vedoucí Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) v Přerově.

Podle ní se však do pětitisícového limitu nezapočítávají šedesátikorunové poplatky za pobyt v lůžkových zařízeních a devadesátikorunová částka za vyhledání pohotovosti.

Jak dodali pracovníci zdravotní pojišťovny, přeplatky se budou týkat hlavně starších a chronicky nemocných pacientů, kteří vyhledávají lékařskou péči často a celoročně užívají několik druhů léků.

Jakou zdravotnickou péčí pojištěnci prošli, lze zjistit z takzvaného ročního výpisu. „Na ten má pojištěnec nárok jednou za rok, ale příliš velký zájem o něj v minulosti nebyl,“ podotkla Lukáčová.

 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika