Lověšičtí nechtějí, aby se v těsném sousedství jejich domků zabydleli asociálové a bezdomovci. K protestu místních obyvatel se navíc připojili i lidé z nedaleké Bochoře.

„Rodiče se obávají o bezpečnost dětí a mají strach ze zvýšené kriminality a možné fluktuace cizích osob. Vadí nám i to, že jsme nebyli s podnikatelským záměrem včas obeznámeni. Celé se to rozjelo bez vědomí občanů Lověšic. Nikdo se jich na nic neptal,“ řekl předseda osadního výboru v Lověšicích Adam Ševčík.

K vysvětlení záměru prý nepomohla ani schůzka podnikatele s místními obyvateli.

„Současný majitel chce přebudovat svůj velkosklad na ubytovnu a v současné době v Přerově probíhá stavební řízení. Město je jeho účastníkem a nepodporuje záměr, nicméně nemůžeme předvídat, jak celé řízení dopadne,“ přiblížil také přerovský primátor Jiří Lajtoch. (ČSSD).

Podnikatel vysvětluje

Majitel firmy Flamilo Miloslav Flašar se ale hájí. Hala podle něj byla vybudována jako velkoobchod a v současné době nemá žádné využití.

„Když je barák prázdný, tak umírá. Musel jsem spravovat střechy a provádím i další opravy. Logicky tedy pro tento objekt hledám využití,“ řekl s tím, že místnosti upravuje tak, aby zde mohla být ubytovna pro čtyřicet až padesát osob.

„Bydlení zde z velké části najdou dělníci z Ukrajiny, ale nejen oni. Znám případy lidí, kteří se ze dne na den ocitli bez přístřeší a nemají kam jít. Ubytovací služby do této čtvrti zapadají. Nemám se za co stydět a ničím se netajím,“ podotkl dále podnikatel. Ten se prý hodlá v úterý znovu setkat s petenty a záměr jim objasnit.

Odbor je na straně petentů

Odbor sociálních služeb a zdravotnictví magistrátu je na straně obyvatel Lověšic.

„Po prošetření věci jsme doporučili odboru majetku vyslovit nesouhlas s rozšířením ubytovací kapacity, a to zejména z důvodu snížení komfortu bydlení v okolní rodinné zástavby, včetně zvýšení provozu a hlukového zatížení na přístupové komunikaci,“ citoval z jeho stanoviska mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Vedení města bude prostřednictvím kanceláře primátora celou věc nadále sledovat.

„V současné době máme jediný nástroj – po majetkoprávní stránce řešit různé odvolání a nesouhlasit s rekonstrukcí. Další krok je pak na stavebním úřadu, který bude pečlivě sledovat stavební řízení,“ uzavřel náměstek přerovského primátora Michal Zácha.(ODS).