První schůzka s nájemníky, které se zúčastnili zástupci přerovského magistrátu, se uskutečnila v pondělí 17. srpna odpoledne v ulici Jižní čtvrť IV.

Ještě tento týden se uskuteční stejná debata i v blízkosti panelového domu U Tenisu. „Město má dlouhodobou koncepci rozvoje dětských hřišť, kterou se snaží postupně zaplňovat. Součástí záměru je i diskuse s obyvateli o tom, jak by měly konkrétní herní prvky vypadat. Představy nájemníků a projektantů se totiž mohou někdy rozcházet,“ uvedla Jana Císařová z odboru rozvoje přerovského magistrátu.

Město prý hodlá veřejnost zapojit do diskuse už v okamžiku, kdy se začíná utvářet projekt. „Lidé si budou moci sami říci, jestli chtějí hřiště pro menší nebo větší děti, jestli požadují více menších prvků, nebo raději jeden velký. Někdo stojí o zachování pískoviště, jiný zase ne.

Podle evropských norem se navíc musí rozhodovat i o velikosti doskočiště na hřištích,“ řekla Císařová.

Přerovský magistrát hodlá každý rok projekčně připravit až tři větší hřiště, aby mělo město lepší šanci dosáhnout na dotaci.

Úředníci přerovského magistrátu přizvali obyvatele ulic, ve kterých se budou stavět nová dětská hřiště, do diskuse o jejich vzhledu. V pondělí odpoledne se uskutečnila první debata s obyvateli v ulici Jižní čtvrť IV.

A jak se změní vzhled hřiště v ulici Jižní čťvrť IV? Zrezivělé průlezky s pneumatikami a nevzhledné prostranství s lavičkou nahradí nové pískoviště s pryžovými obrubníky, skákací panák na dlažbě, konstrukce se skluzavkou, minisestava s horolezeckými chyty a hopsadlo.