Plocha u levandulového pole se v neděli 9. července promění v nevšední koncertní pódium, na kterém vystoupí kapela La Boujeau se zpěvačkou Ivou Kevešovou. Atmosféru slunné Francie navodí odpoledne šansony, ale i skladby jiných žánrů. Začátek koncertu je v 17 hodin.

Návštěvníci koncertu se mohou seznámit s tím, jak se levandule pěstuje a nahlédnout pod pokličku ojedinělé bochořské produkce. „Pro dámy, které přijdou v šatech a s kloboukem na hlavě, jsme připravili malou pozornost - kytičku levandule. Před koncertem nebo po jeho skončení mohou zájemci využít příležitosti k pořízení fotografií v levandulovém poli,“ přiblížil program pěstitel Petr Novák.

A jak to letos vypadá s úrodou levandulí? „Jaro bylo trochu chladnější, takže začaly kvést trochu později. Právě v této době se ale mohou lidé pokochat pohledem na rozkvetlé pole, které hraje všemi barvami,“ zmínil.

Manželé Novákovi pěstují na poli převážně levanduli lékařskou v různých variantách, která má zklidňující účinky a používá se třeba na sirupy, sušenky, ale i na dochucování pokrmů. „Lavandin se zase ve Francii hojně využívá na destilaci,“ řekl Petr Novák.