„Setkáváme se hlavně s vloupáním do odstavených vozidel u lomu ve Výklekách nebo na Nákle. Časté jsou ale i případy krádeží u oseckého Jadranu,“ řekla policejní mluvčí Olomouckého kraje Michaela Sedláčková. Podle ní patří k vyhledávaným místům pachatelů i cyklostezka u Grymovského mostu. Lidé tu totiž nechávají zaparkované auto, vezmou si bicykl, a potom se na delší dobu vzdálí.

„Nejhorší je nechat věci volně položené na sedadle v autě, například klíče od bytu, auta a nebo peněženku s platebními kartami,“ zmínila Sedláčková. Právě u Grymovského mostu a u lomu ve Výklekách prý zloději v posledních měsících řádili nejvíce.

Z deky ukradl klíče a s autem frnknul

Krádeže se však nevyhýbají ani placeným koupalištím. Své o tom může vyprávět třiadvacetiletá žena z Přerova, která si vyjela s přítelem na bazén do nedaleké Chropyně. Zloděj jim ukradl z deky klíče od auta, se kterým hned vzápětí odjel.

„Zřejmě si nás někdo vytipoval, jinak si to nedokážu vysvětlit. Byla to jen chvilka, kdy jsme se zchladili ve vodě. Klíče od auta jsem měla celou dobu v tašce, a když jsem je po chvilce hledala, už tam nebyly. Vyběhli jsme před bazén, a auto nikde,“ vzpomíná na otřesný prázdninový zážitek přítelkyně majitele auta.Případ pak společně oznámili na policii.

Policisté doporučují, aby lidé na placených koupalištích využili možnosti uložit si osobní věci do trezorů a nebo skříněk, zabrání tak totiž nepříjemnostem.

„Pokud tu možnost nemají, ať zůstane vždy jeden na dece a věci hlídá,“ radí mluvčí Sedláčková. Ideální je ale podle ní nebrat s sebou na koupaliště větší obnos peněz a nebo cenné věci. (pu)