Ty si totiž mohou vybírat z veliké škály tématických táborů, které jsou v posledních letech stále populárnější.

Například skauti z Hranic se zaměřili na filmy, do kterých se zbláznilo nejedno dítko. Piráti z Karibiku, Dobrodružství Madagaskaru a Večerníčkův sen, takové jsou názvy jejich letošních táborů.

„Budeme se snažit poutavou formou přiblížit dané téma, vydáme se po stopách Večerníčka nebo zvířátek ze známého filmu pro děti Madagaskar, děti se mohou také těšit na vyjížďku na koních. Fyzicky náročnější aktivity budou střídat aktivity klidové,“ uvedl Martin Šrom z hranického Skautu.

Veliké množství tématických táborů má na prázdniny připraven také přerovský Klub Dlažka, který je součástí sdružení Duha.

„Vybíráme aktuální a zajímavá témata pro děti jako například Harry Potter, Piráti z Karibiku, prostě vše, co je zajímá a v čem jsou zběhlé,“ informovala pracovnice Klubu Dlažka Novotná.

Děti se mohou stát například novým Springfielďanem, vypraví se po stopách Fénixova řádu, zažijí pirátskou odyseu nebo je čarodějky W.I.T.C.H. vtáhnou do světa plného kouzel.

Na podobně laděné tábory láká také Středisko volného času v Lipníku nad Bečvou, o čemž vypovídají i jejich názvy: Flinstounovi, Piráti z Karibiku II nebo Tajemství truhlice Indiana Jonese.

„Až na tábor Sporťáci ve stanech máme všechny ostatní plně obsazené,“ uvedla pracovnice Střediska volného času Markéta Dujsíková.

Na tradičnější témata vsadil hranický Dům dětí a mládeže, který má během prázdnin na programu pět příměstských táborů: Hurá na prázdniny, Máme rádi zvířata, Prázdninové sportování, Barevný tvořínek nebo třeba Po stopách pravěkých lovců.

V posledně jmenovaném děti prozkoumají stezky, po kterých se pradávní lovci vydávali za mamuty, vyrobí si pravěký oděv či postaví dokonce vesnici.

„Nesnažíme se nalákat na filmy a podobné věci, děláme všeobecně zaměřené tábory. Klademe důraz na sport a výtvarnou výchovu,“ uvedla ředitelka Domečku Blanka Šturalová.

„Dětem nabídneme v rámci tábora od sportu přes výtvarku, všechno. Poznají dokonce, jak to u pravěkých lovců chodilo, seznámí se s tehdejší dobou,“ pokračovala Lucie Jančíková z hranického Domečku. T

en, přestože nenabízí populárně zaměřené tábory jako většina jiných organizací, má do konce prázdnin plně obsazeno.

Nikola Helísková