Ráno jim Michalova do míst kolem občerstvení U Králíčka navezou pracovníci technických služeb haldu písku, ze které mohou ratolesti tvořit co si jen zamanou.

Skotačit mohou od desíti ráno až do dvou odpoledne. Akce se ale bude konat pouze za dobrého počasí. V opačném případě ji radní odloží.

„S sebou si nemusí zájemci brát vůbec nic. Máme pro ně k zapůjčení hračky v podobě bagrů a nakládačů a jiné nářadí na tvorbu z písku,“ uvedla tisková mluvčí magistrátu Lenka Chalupová.

Děti čeká nejen to, ale i pohádková stezka v okolí pískovišť. Na té budou známé pohádkové bytosti, které je provedou zadanými úkoly. Pokud na akci přijdou společně s rodiči, kteří s nimi projdou stezku, mohou i vyhrát ceny.

„Událost pořádáme jako součást projektu „Přerov přátelský k rodinám s dětmi,“ se kterým jsme uspěli v soutěži Ministerstva práce a sociálních věcí a získali druhé místo v kategorii obcí nad pětadvacet tisíc obyvatel. Součástí umístění byla i finanční odměna. Část z ní chceme využít ve prospěch našich nejmenších Přerovanů,“ sdělil náměstek přerovského primátora Petr Kouba.

Pokud rodiče s dětmi tuto akci nestihnou, nemusí zoufat. Další město plánuje na první školní den před loděnici. Od tří hodin odpoledne se budou moct projet v lodičkách po Bečvě, pobaví je klauni z Balónkova, mohou si užít na skákacím hradu a podívat se na ukázky hasičů a psovodů.