Modernizace letiště a jeho využití pro smíšený provoz je smyslem společného podnikatelského plánu, který nechaly zpracovat oba kraje i město Přerov.

V akciové společnosti má většinu, tedy 34 procent, Olomoucký kraj, město Přerov a Zlínský kraj pak mají stejně velký podíl – 33 procent.

„Podnikatelský plán je zaměřen na vybudování nákladní letecké dopravy na civilně - vojenském letišti v Přerově. Hotový projekt, na jehož základě budeme žádat o dotaci z Evropské unie, předložíme do konce června,“ uvedl náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek (ODS).

„Cílem je zbudovat v Přerově smíšené letiště pro nákladní leteckou dopravu a v současné době už kvůli tomu jednáme i se strategickým partnerem,“ informoval také přerovský primátor Jiří Lajtoch (ČSSD). Právě zbudování terminálu kombinované přepravy bylo i důvodem, proč politici dlouhodobě usilovali o zachování vojenského letiště v Přerově, kterému před lety hrozilo zrušení.

Do opravy a modernizace zchátralého letiště se v poslední době investovalo na sto milionů korun. Velkou část oprav financovala armáda, ale na rekonstrukci chátrajícího areálu přispěly částkou 37 milionů korun také Olomoucký, Zlínský kraj a město Přerov.

Díky jejich daru se podařilo na přerovském letišti provést například rekonstrukci stojánky nebo hangáru.