„Hlavním důvodem odchodu Marie Mathonové z funkce zastupitelky je její značné pracovní vytížení jako praktické lékařky v souvislosti s přílivem nových pacientů. Bylo pro ni časově náročné skloubit práci lékařky a zastupitelky," vysvětlil šéf strany Za prosperitu Radek Pospíšilík.

close Novým přerovským zastupitelem Za prosperitu má být Jiří Pospíšil. info Zdroj: archiv Za prosperitu Přerova zoom_in

Novým přerovským zastupitelem Za prosperitu má být Jiří Pospíšil. Foto: Archiv Za prosperitu Přerova. 

Marie Mathonová ale i nadále zůstává aktivní členkou uskupení Za prosperitu a bude pracovat ve výboru pro zdravotnické a sociální záležitosti. Známou lékařku nahradí v zastupitelském křesle Jiří Pospíšil, který v politice působí od roku 2009.

V Přerově žije dvacet pět let a v minulosti působil jako personalista ve velkých firmách. V letech 2014 až 2015 byl vedoucím týmu za Svaz průmyslu a dopravy České republiky v Olomouckém kraji a nyní spolupracuje se Svazem průmyslu a dopravy České republiky jako specialista pro zaměstnavatelsko-zaměstnanecké vztahy.

Je členem dozorčí rady městské společnosti Teplo, finančního a rozpočtového výboru zastupitelstva a komise pro rodinu a sociální záležitosti Rady Olomouckého kraje.

„Jako všichni zastupitelé bych chtěl pracovat hlavně pro blaho město, a protože jsem se v posledních letech věnoval otázce zaměstnanosti, je mi tato problematika blízká," nastínil svou představu čtyřiašedesátiletý politik Jiří Pospíšil.