V Přerově a jeho místních částech je 1793 laviček. Co kus, to názor lidí, zda na dané místo patří, nebo ne.

„Obyvatelé náměstí Svobody si stěžovali, že lavičky okupují lidé bez domova, kteří zde popíjejí alkohol a polehávají. Lidé nás žádali, ať lavičky odstraníme, což jsme udělali. Kromě toho jsme v dané lokalitě zvýšili dohled strážníků,“ shrnul přerovský primátor Petr Vrána (ANO).

S opačným požadavkem se na město obrátili obyvatelé zdejšího Domova pro seniory. Ti si naopak přáli, aby město v okolí zařízení instalovalo více míst k posezení, která by využili při procházkách se svými rodinnými příslušníky.

Ilustrační foto
Podvodník hrál o čas, mladá žena z Přerova naštěstí lest prokoukla

„Jejich přání jsme vyslyšeli a do této části města pořídíme tři nové lavičky. Protože budou sloužit hlavně seniorům, vybrali jsme typ, navržený pro starší občany. Lavičky jsou uzpůsobeny pro snadnější usedání a vstávání, mají vyšší polohu sedáku a jsou tedy pohodlnější,“ upřesnil náměstek přerovského primátora Vladimír Lichnovský (ANO).

Lavičky budou v blízkosti Domova pro seniory v Kabelíkově ulici instalovány na jaře příštího roku a předpokládané náklady na nákup, dopravu, instalaci, dláždění a terénní úpravy jsou 48 tisíc korun.

Silnice v ulici 9. května v Přerově, která byla tři měsíce rozkopaná kvůli výměně kanalizace, je opět průjezdná.
VIDEO: Po silnici v ulici 9. května v Přerově po třech měsících opět sviští auta

Stav laviček ve městě průběžně kontrolují správci zeleně. „Průběžně se také lavičky opravují, mění se desky a natírají. Neopravitelné se likvidují a následně nahrazují. Ročně nakoupíme asi 30 nových laviček,“ řekla Michaela Kašíková z přerovského magistrátu.

V samotném Přerově je 1 494 městských laviček, z místních částí jich má nejvíce Předmostí - konkrétně 121. Naopak nejméně - po čtyřech kusech - je v Dluhonicích a Kozlovicích.