Akce se uskuteční v neděli 1. května odpoledne na hradbách u sochy Neptuna v Přerově. Kytarovou exhibici pořádá jako každoročně Nadační fond Blues nad Bečvou za podpory Kulturních a informačních služeb města Přerova, statutárního města Přerova a dalších partnerů.

„Zájemci, kteří se chtějí účastnit rekordu, se mohou hlásit na adrese www.bluesnadbecvou.cz, kde najdou akordy, noty a tabulatury plánovaných skladeb, které na hradbách zazní. Letošní výběr písní, stejně jako i v předchozích letech, nabídne žánrovou pestrost, a to jak od zahraničních, tak i domácích interpretů. Doufám, že kytaristé začnou brzy cvičit skladby, abychom se opět sešli v předcovidovém hojném počtu a mohli trhnout další rekord,“ těší se organizátor akce Pavel Ondrůj.

Sraz účastníků je v 12.30 hodin, k zahájení společné hry dojde ve 14 hodin. Zváni jsou milovníci všech druhů kytar.

Zazní celkem šest skladeb, například Hey Joe od Jimi Hendrixe, Soldier Of Fortune z dílny Deep Purple či píseň Válka je vůl od kapely Synkopy 61.

Bezprostředně po shromáždění hráčů na strunné nástroje na hradbách vystoupí anglický kytarový mág Matt Woosey. Jde o hudebníka, skladatele a zpěváka, který hraje na akustickou kytaru, elektrickou kytaru i bicí. Na českém turné ho doprovodí kapela The Bladderstones.