„Zastřešující linkou letošního kytarového rekordu na hradbách jsou kulatá výročí samotných písní nebo jejich interpretů. Kromě klasické Hendrixovky Hey Joe, spjaté s rekordem už od prvního ročníku, proto zazní při příležitosti nedožitých osmdesátin přerovské ikony Pavla Nováka jeho legendární píseň Nádherná láska. Původně se jmenovala Che Sara a je coververzí slavné italské balady,“ přiblížila spoluorganizátorka akce Lada Galová.

Osmý ročník Kytarového rekordu na hradbách připomene také sté výročí narození Jiřího Grossmana a šedesát pět let od založení Semaforu.

„Hudebníci tedy mohou začít trénovat známou píseň Jako kotě si příst. K dalším písním, které zazní, patří Jo třešně zrály od Waldemara Matušky nebo Amerika kapely Lucie. Poslední vybranou skladbou je Have You Ever Seen The Rain? od legendárních Creedence,“ vyjmenoval letošní hudební taháky hlavní organizátor akce Pavel Ondrůj.

Zápisy do škol. Ilustrační foto
Zápisy do škol se blíží, prvňáčků letos v Přerově nastoupí méně

„Doufám, že kytaristé začnou brzy cvičit skladby, abychom si společně mohli zahrát. Prioritou je pro nás setkání na krásném místě s dobrou muzikou. Pro účast na rekordu stačí klidně nacvičit jen jednu skladbu,“ doplnil.

Zájemci, kteří se chtějí účastnit rekordu, se mohou hlásit na adrese www.bluesnadbecvou.cz, kde najdou akordy, noty a tabulatury plánovaných skladeb, jež na hradbách zazní.

Mrkněte, jaký byl Kytarový rekord v Přerově v roce 2022

Zdroj: DENÍK/Petra Poláková-Uvírová