„Nejhorší to bylo v pondělí ráno, kdy doprava stála na rondelu u malé pasáže, ale také v Komenského, Jateční nebo Pod Valy. Každý se snaží najít tu nejschůdnější cestu a místní volí trasu kolem hradeb. Historické centrum ale asi pod náporem projíždějících aut trpí," vyjádřil svůj názor jeden z přerovských řidičů Pavel Krátký.

Naštěstí se prý nikdo nehroutí

Situace byla nejhorší první den uzavírky Tovární ulice – tedy v pondělí. V následujících dnech už si řidiči na objízdnou trasu zvykli, nebo se Přerovu raději vyhnuli.

„Naštěstí nikdo nevolá a nikdo se nehroutí. Nejhustší provoz je na třídě 17. listopadu a v Komenského ulici," shrnula Iva Ratiborská z oddělení dopravně správních agend přerovského magistrátu.

Policie řešila v souvislosti s uzavírkou pouze jednu dopravní nehodu, která se stala v pondělí odpoledne v Tovární ulici. Řidič Renaultu Megane nedodržel bezpečnou vzdálenost za vozem Audi, které zastavilo u přechodu, a narazil do něj. Od nehody ujel. Zraněn nebyl nikdo a škoda je 20 tisíc.

„Jiné dopravní kolize jsme neřešili. Doprava je zpomalená, a to hlavně v ranních a odpoledních špičkách, ale není to tak dramatické, jak se očekávalo. Kdyby nastala mimořádná situace, posílili bychom hlídky na těch nejvíce frekventovaných úsecích," řekla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Uzavírka Tovární ulice, která se spravuje na úseku o délce pět set metrů, potrvá až do 29. května. Od 1. do 30. června se kvůli pokládce tichého asfaltu uzavře také delší úsek Palackého ulice, a to od kruhového objezdu u mostu Míru až po křižovatku s ulicí Komenského. Od 30. května do 6. června potrápí Přerovany rovněž uzavírka Tovačovské ulice.