Během hlavního programu, který se koná v Želatovské ulici, je v pátek v době od 8 do 16 hodin v úseku od kruhové křižovatky s ulicí tř. 17. listopadu, bří Hovůrkových a Dvořákovy uzavřena silnice pro veškerou dopravu, a to až po křižovatku u Kolosea s třídou generála Janouška.

V 11 hodin odstartuje oslavy přelet vojenských vrtulníků nad Želatovskou ulicí směrem k Želatovicím. Následovat bude pietní akt u pomníku v Želatovské ulici, který bude po slavnostní salvě a hymně ukončen zpětným přeletem vrtulníků.

V blízkosti Základní školy bude po celou dobu oslav vystavena veteránská vojenská technika a hned vedle ní se představí nejmodernější technika policie a české armády.

Policie vystaví také nové motocykly dálniční policie a moderní zásahové vozidlo dálniční policie Volkswagen Passat. Doprovodný program doplní i vystoupení mažoretek ZUŠ v Přerově, ukázky bojového výcviku příslušníků policie a výcvik služebních psů.

Program uzavře krojovaným vystoupením folklórní soubor Haná. Po celou dobu bude vyhrávat dechová hudba ZUŠ Přerov a pod záštitou SVČ Atlas a BIOS proběhnou dětské soutěže.