Není to poprvé a důvod je nasnadě. Přestože se tato vytížená komunikace už před lety po etapách spravovala, nepomáhá to.

Po pěti letech je kvůli hustému provozu zase poničená – tentokrát je nutné předláždit asi sto metrů dlouhý úsek u velké pasáže.

Rekonstrukce bude podle mluvčí přerovské radnice Lenky Chalupové stát zhruba 150 tisíc korun.

„Opravy probíhají u zpomalovacího retardéru před pasáží. Vozovka kvůli dopravní zátěži a projíždění těžkých autobusů klesla a auta, která na retardér najedou, škrtají spodkem vozu o silnici," vysvětlila.

Kratochvílova ulice prošla rekonstrukcí v roce 2000, krása jí ale dlouho nevydržela. Po deseti letech ji bylo nutné v některých úsecích předláždit. Už tehdy úředníci magistrátu vysvětlovali, že silnice nápor dopravy nezvládá. Podobného mínění jsou i někteří zastupitelé.

„Vydláždění Kratochvílovy ulice, kterou projíždějí autobusy a veškerá doprava, je nepatřičně udělané. Potýkáme se s tím už poněkolikáté a stojí to peníze. Kdyby byl způsob úpravy povrchu jiný, tak by město ušetřilo. Dlažba je sice pěkná, ale nepraktická," soudí zastupitel Marek Dostál (ODS).

Utrpení na průjezdu  

Kvůli opravám čekají řidiče až do neděle komplikace – kromě uzavírky Kratochvílovy ulice se totiž nedostanou ani do Palackého, a to v úseku od křižovatky s ulicí Boženy Němcové po křižovatku s ulicí Dr. Skaláka.

Tady sice žádné opravy neprobíhají, ale po dobu oprav budou Palackého projíždět v obou směrech autobusy městské hromadné dopravy. Jinou možnost nemají.

Zvýšenou dopravní zátěž pocítili už první den uzavírky řidiči, kteří se potřebovali dostat do Komenského ulice.

„Už tak dost zdlouhavý průjezd Přerovem se ve středu ráno změnil doslova v utrpení. V Komenského se ve směru od třídy 17. listopadu tvořila souvislá, pomalu jedoucí kolona aut," vylíčil jeden z přerovských šoférů.

Uzavírka má podle něj dopad i na okolní ulice, ve kterých se zvýšil provoz – Velké Novosady, Polní, Velkou Dlážku, obě nábřeží či Pod Valy a Čechova.

„Přerovští řidiči se tudy totiž snaží ucpané Komenského ulici vyhnout," uzavřel.