„Letos je to o něco posunuté. Zatím jsme ve fázi, kdy jahody kvetou. Po chladném nástupu jara už jsou sice teploty vysoké, ale zase je dlouhodobé sucho, a to není zrovna pro plodiny příznivé,“ řekl Jiří Měšťánek, který pěstuje s manželkou jahody v Bochoři na ploše dvou hektarů.

Přesné datum zahájení samosběru se podle něj lidé dozví na webu nebo na Facebooku.

„V současné době máme pět odrůd. Na velikost jahod má vliv právě pěstovaná odrůda, protože některé snášejí lépe výkyvy počasí,“ vysvětlila Zdeňka Měšťánková.

Šnečí farma v Nahošovicích na Přerovsku - v koláži majitel Vlastimil Čevela
Majitel šnečí farmy z Přerovska: Kruté začátky, šneky jsem viděl i ve snech

Pravidla samosběru budou stejná jako v předchozích letech.

„První zákazníci se k nám začínají vždy sjíždět kolem šesté hodiny ráno. Sbírá se, dokud máme jahody. Lidé si donesou vlastní nádoby - ty jim zvážíme, a potom odečteme z celkového množství. Dovedeme je na řádek, kde si jahody sbírají. Tam, kde sběr dokončí, zapíchnou kolík,“ popsal Jiří Měšťánek.

Sezona podle něj trvá zhruba tři až čtyři týdny.

Lidé si samosběr jahod v Bochoři oblíbili, protože mohou strávit čas na čerstvém vzduchu, spojený se zážitkem. Na farmu jezdí celé rodiny i jednotlivci a pro většinu už je to tradice.

Za kilogram jahod zaplatí zákazníci při samosběru na začátku sezony 70 korun.

„I my jsme byli nuceni cenu o něco navýšit, protože rostou náklady, například na naftu. Během samosběru cenu postupně snižujeme, protože jahody jsou později drobnější. Kdo má zájem o odběr většího množství, udělá dobře, když na samosběr přijede později,“ doplnila Zdeňka Měšťánková s tím, že přednosti vlastnoručně utržené jahody jsou nesporné.

„Zákazník si doveze domů jahodu skutečně čerstvou, která neutrpí transportem, jako třeba plody ze Španělska,“ uzavřela pěstitelka z Bochoře.