Novinkou je v sobotu prezentační akce „Hanácký myslivec", která se uskuteční v době od 9 do 18 hodin. Naučná a okrasná část se uvede aranžovanou tematickou expozicí s přírodními prvky, vycpanými zvířaty, fotografiemi a trofejemi. Výstavní pak představí expozice firem s výrobky a službami pro myslivost.

„Pro návštěvníky bude atraktivní zejména komentovaný doprovodný program s trubači, sokolníky, předváděním vábení či přehlídkou psů. Chybět nebude ani oblíbené „krmeliště" – občerstvení se zvěřinovými specialitami," zve na akci jeden z organizátorů Daniel Vaverka.

Materiály i technologie

Na veletrhu Postav dům, zařiď byt se můžou lidé seznámit se širokou nabídkou stavebních materiálů a technologií. Najdou zde i vybavení koupelen a interiérů domů a bytů. Zajímavá je nabídka typových domů, zejména nízkoenergetických a možností financování novostaveb i rekonstrukcí.

Auta i elektrokola

Nabídku doplňují centrální vysavače, elektroinstalační prvky, nářadí pro kutily, domácí potřeby i zahradní výpěstky a podobně. Za zmínku stojí také expozice automobilů, elektroskútrů a elektrokol. Lidé se můžou na jedné z expozic seznámit i s investičními záměry a projekty města.

Rady architekta i něco pro pobavení

V sobotu a neděli mohou návštěvníci využít poradnu bytového architekta, který jim poradí, jak harmonicky, účelně a moderně zařídit interiér domu, bytu, či chalupy. Pro zpříjemnění návštěvy veletrhu připravili pořadatelé i odpočinkovou­ zónu.

Pro pobavení je v neděli připravené vystoupení kouzelníka, orientálních tanečnic, soutěže o značkovou kosmetiku a kadeřnicko-vizážistická show Proměny 2012. Zájemkyně, ale i zájemci, mohou využít této mimořádné příležitosti a absolvovat zde „proměnu" svého zevnějšku týmem profesionálních vizážistů a kadeřníků. Pro děti jsou připravené různé atrakce – skákadla, skluzavky a také malování na obličej.

Výstaviště otevře své brány v pátek 15. a v sobotu 16. června v době od 9 do 18 hodin, v neděli 17. června pak od 9 do 17 hodin. (red)