Svou sedmačtyřicetiletou partnerku bodl šroubovákem a postřelil. Po hrůzném činu se pachatel zastřelil v nedalekém lese. Starší syn sedmačtyřicetileté ženy byl podle policistů v době činu mimo domov, což mu zachránilo život.

„Případ vraždy v těchto dnech kriminalisté odložili z důvodu nepřípustnosti trestního stíhání, neboť útočník zemřel,“ konstatoval krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Útočníkem byl podle svědků Slovák žijící dlouhodobě v Praze. V obci Olšovec bydlel se svou přítelkyní několik týdnů v rodinném domě společně s jejím synem a matkou.

Dům v Boňkově, místní části obce Olšovec na Hranicku, kde došlo k tragickému činu.
Tragédie v malé obci na Hranicku: násilím zde zemřeli čtyři lidé

Už v minulosti byl trestně stíhán za násilnou a majetkovou trestnou činnost i za nedovolené ozbrojování. K činu použil nelegálně držený samopal, který měl být v minulosti na Slovensku vyřazen z majetku tamní armády a znehodnocen.

Důvodem brutálního útoku pachatele byla podle kriminalistů chorobná žárlivost. „Pachatel měl po předchozí hádce bodnout svou o tři roky mladší přítelkyni šroubovákem do ruky a krku. Žena utekla do prvního patra domu, kde se společně s rodinou ukryla do obývacího pokoje. Muž si pak z auta donesl nelegálně držený samopal vzor 58 a pak bez váhání zahájil palbu přes zavřené dveře. Během několika minut zlikvidoval všechny v pokoji. Pouze pobodané a postřelené sedmačtyřicetileté ženě se podařilo v ponožkách utéct do restaurace, kde se jí dostalo pomoci,“ vylíčil už dříve vedoucí odboru obecné kriminality Jan Lisický.

Dopravní omezení na frekventované výpadovce ve směru na Zlín si vyžádala nehoda, která se stala v úterý odpoledne na křižovatce ulic Durychova a 9. května v Přerově.
VIDEO: Bouračka na 9. května v Přerově: Auto po nehodě narazilo do stromu

Pachatel svou pobodanou a postřelenou přítelkyni hledal v celém domě i jeho okolí. „Poté, co uslyšel sirény policejních vozidel, schoval se ve strži u potoka. Vyhodnotil svou bezvýchodnou situaci, obrátil zbraň proti sobě a spáchal sebevraždu. Motivem skutku byla nezvládnutelná chorobná žárlivost muže,“ dodal.