V polovině května navíc spatřil světlo světa nový videoklip k singlu Opium, který podle kytaristy a frontmana skupiny Filipa Kovaříka během pár dní zaznamenal nebývalý ohlas.

Zdroj: Youtube


Filipe, kapela již vydala dvě alba. Opium je ale singl, chystáte tedy další album?
Teď už jsme pochopili, že každá začínající kapela, a my se stále za začínající kapelu považujeme, by měla fungovat tak, že by si neměla utvářet dlouhodobé plány, ale postupovat krůček po krůčku. Jelikož my dvě alba za sebou již máme, rozhodli jsme se, že se nyní vydáme cestou singlů. Jedním z nich je i Opium, ke kterému jsme také natočili videoklip.

Je skladba příběhem konkrétního člověka?
Ano, je. Opium je příběh samoty i naděje. Snažili jsme se v textu i videoklipu vyjádřit to, že i když se člověk cítí na světě sám, má někde svoji spřízněnou duši, proto někdy stačí být ve správný čas na správném místě a život se může otočit úplně naruby. V kapele píši všechny texty sám, a všechny jsou osobní zkušeností. Už se nebojím otevřít, spousta lidí si tak v textech najde to svoje. Můj prožitek je tedy základním kamenem textu každé naší písničky. Přerovské pivní slavnosti - 8. ročník
Sluncem zalité Pivní slavnosti přilákaly tisíce lidí


Jak dlouho trvá natočit takový videoklip?
Všechno, co je k vidění v novém klipu, bylo natočeno přibližně za dvanáct hodin - byl to šibeniční termín. Točili jsme v Brodku u Přerova, v Přerově a v Olomouci. Když jsme vymýšleli harmonogram, tak nás nejvíce překvapovaly časy přejezdů. Naivně jsme také nepočítali s tím, že v Olomouci není kde parkovat. Ve výsledku nám to naštěstí vyšlo, protože nakonec vzniklo i hodně záběrů, které se do klipu nedostaly.

Prozradil jste, že šlo o první klip, kde hrají „neherci“, bylo proto natáčení v něčem jiné, úsměvné?
Paradoxně výsledek byl pro nás až zarážející, jak jim to sedlo, a jak to oba – Tomáš Zbožínek a Alžběta Chrástecká, zvládli. Nejlepší záběry vznikaly ve chvíli, když tak trochu nevěděli, kde je kamera. Poslední scénou, kterou jsme točili, byla intimní scéna v bytě. Asi popáté jsme točili spadnutí lampy, protože pokaždé, když jsme lampu zkusili shodit na zem, praskla nám sama od sebe žárovka. My jsme s tím samozřejmě nepočítali a nikdo neměl náhradní. V sobotu v jedenáct hodin večer se náhradní žárovka shání opravdu těžko. Scéna se natáčela u naší zpěvačky Petry Václavíkové doma. První náhradní žárovku jsme vzali z kuchyně a s postupem času se svítilo už jenom v místnosti, kde se natáčelo. Poslední pátý záběr se už naštěstí podařil natočit. (smích)

Klip „je venku“ teprve necelý týden, dají se přesto hodnotit reakce?
Z reakcí jsem nadšený, takové ohlasy jsme zatím ještě na žádný předchozí videoklip neměli. Aktivita na sociálních sítích je v těchto dnech dvojnásobná. Nakoplo nás to hrozným způsobem. Na druhé straně nám ale reakce daly veliký pocit zodpovědnosti a je potřeba makat dál.

Přerovská kapela KOWALL COMPANY byla založená roku 2011 dvojicí Filip Kovařík (kytara, zpěv) a Petra Václavíková (kytara, vokály), ke které se postupem času přidali Viťa Kovařík (bicí), Radim Studený (kytara) a Martin Žák (basová kytara).
Režie videoklipu Opium se ujal Michal Novák, pro kterého to byla v pořadí již třetí spolupráce s kapelou. Nahrání hudby a následná produkce proběhla v hranickém hudebním studiu Bomb Jack, a to ve spolupráci s Václavem Dreiseitlem.

Přerovská kapela Kowall Company
Přerovska kapela Kowall Company: Každá skladba je malý příběh
Corps of Noise
V Přerově bohužel víc lákají revivaly, říká zpěvačka Corps of Noise
Breaking  The Cycle
Přerovská kapela Breaking The Cycle: Štve nás nespravedlnost světa